Одберете локација на пристап

На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Градевме
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Никогаш не сум
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Градоначалникот

Ниту медитација, ниту лексилиум, министерот Филипче за ,,Фокус” открива на што се должи неговата смиреност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Тодоров: Да сум на чело на ВМРО-ДПМНЕ веднаш би повикал на брзи избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Скопје доби нов кружен тек во Чаир

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: Болното племе си пати од умот!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОСТАДИНОВ ЗА АФЕРАТА ДИМСА - ДИМЕ СПАСОВ ВТОР ДЕЛ: Дали ВМРО-ДПМНЕ, дели дозволи на свои функционери, за да можат да се шетаат каде ќе посакаат?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО КОМПЛЕКСОТ ВЕРИНА: АДЕЛИНА ТАХИРИ НАТЕПАЛА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ НА СОСЕДИТЕ, ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЛИЦИЈА, СОСЕДИТЕ СЕ ЖАЛАТ ОД БРАЧНИОТ ПАР ТАХИРИ - СЕРЈОЖА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА СДСМ СО АПЕЛ ДО НАРОДОТ: УКАЖЕТЕ ИМ НА БЛИСКИТЕ ОКОЛУ ВАС АКО НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ, ОД НАС ЗАВИСИ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ ОВАА БИТКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Биљали: Барањето на ДУИ за Албанец премиер е подготвување на терен да се оправда дека ќе биде опозиција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: УРЕДНИКОТ НА ТЕРА ОД БИТОЛА ГО ПРАША КАРАЏОВСКИ КАКО ИМА ОЗДРАВЕНИ АКО НЕМА ЛЕК ОД КОРОНА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА МУ ОБЈАВИ МЕДИСКА ВОЈНА НА КАРАЏОСКИ: И ЈАС СУМ СО ТЕНКИ НЕРВИ, ИЗБРЗАВ ЗА КАРАЏОВСКИ, ТАКА РЕАГИРАМ КОГА ЌЕ МИ НАПАДНАТ НОВИНАР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Владата побара Комисијата за заразни болести до утре да достави препораки за спречување на ширењето на коронавирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Денеска нема полициски час, утре ќе се одлучува за евентуални рестрикции

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Караџовски: Мојот став секогаш бил стручен, издржан, епидемиолошки, мојата идеологија е епидемиологијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА КАРАЏОВСКИ: Народски кажано дел од народот, ни се тера, ни се води!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Караџовски: Вирусот е непредвидлив, го има во САД, Бразил, Индија, не прашува за вера, нација, ЏДП

Вирусот е непредвидлив, го има во населени места каде во дел не се почитуваат мерки, изјави денескаД-р Жарко Караџовски. Тој вели дека вирусот не...

Повеќе