Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Од 70-тата седница на Владата: Кафетериите и рестораните, наместо до 22:00 часот, ќе работат според работно време утврдено во нивните лиценци; Од 0,15 на 0,04 проценти се намалува финансирањето на политичките партии

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СЕКРЕТАРОТ НА СДСМ, НИКОЛОВСКИ: ПОСАКУВАМ МАЈКАТА НА МИЦКОВСКИ ДА ОЗДРАВИ ШТО ПОБРЗО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПОРАДИ ПРИРОДАТА НА РАБОТАТА, ГРАДОНАЧЛАНИЦИТЕ СЕ ПРВИ НА УДАР ДА СЕ ЗАРАЗАТ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Искрено се надевам дека вирусот го немам пренесено никому - Петре Шилегов на плоштадот Македонија во Скопје - (Фото: СДК.МК) Градоначалнико...

Повеќе

ПРОРЕКТОРИТЕ НА УКИМ МУ ПИШАА ОТВОРЕНО ПИСМО НА РЕКТОРОТ ЈАНКУЛОВСКИ: ХАОСОТ ПРОДОЛЖУВА!

Почитуван ректоре, Со оглед на срамниот факт дека хаосот на УКИМ продолжува, а поради неможноста за комуникација со Вас на вообичаен начин, должни ...

Повеќе

ЧУЛЕВ И МИЦКОВСКИ НЕ ГИ ИСПЛАШИЈА: СТРУМИЧАНИТЕ ОД НЕВЛАДИНАТА СИТЕ МОЖЕМЕ ВО НОВ НЕВЕРОЈАТЕН ПОТФАТ - ДА ГИ ОБЕЗБЕДАТ СО ХРАНА СИТЕ 49 НАРОДНИ КУЈНИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Заев: Нови 8.000 хектари земја ќе се наводнуваат од браната Конско, земјоделците добиваат навремено снабдување со вода и помали производствени трошоци

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СЕ НАДМИНАВМЕ, ЈА ПРЕМИНАВМЕ БРОЈКАТА ОД ВКУПНО 5000 ЗАРАЗЕНИ: Денеска се потврдени 185 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 5005, оздравени се 41 пациент – починати се 11 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ОД КАДЕ ПОТЕКНУВА ТЕРМИНОТ ХАНГОВЕР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Мајката на Христијан Мицкоски позитивна на коронавирусот, тој тврди дека немал контакт со неа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Навистина сум горд што за три години од една од најслабите институции во однос на транспарентноста, направивме значаен скок од 43 места

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: ИЗГРАДИВМЕ СИСТЕМ ЗА НАВОДНУВАЊЕ НА НАД 2000 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА ВО ЈУЖНАТА ДОЛИНА НА ВАРДАР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОЈО ДА НАРЕДИ ВЕДНАШ АПСЕЊЕ НА РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО: МАГАРИЊАТА ПРОДОЛЖУВААТ ДА ПРАВАТ МИТИНЗИ И ДА ГИ КРШИ МЕРКИТЕ ЗА ЗАШТИТА ОД ШИРЕЊЕ КОРОНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВА ЗАКАНА ЗА ОХРИДСКО ЕЗЕРО: ГРАЃАНИТЕ ВО ЕЗЕРОТО ПУШТААТ РИБИ ОД АКВАРИУМИ КОИ СЕ ОПАСНИ ЗА ЖИВИОТ СВЕТ ВО ЕЗЕРОТО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО СВЕТОТ СО ПАНДЕМИЈАТА: РУСИЈА, МЕКСИКО И ПАКИСТАН СЕ ГЛАВНИ ЖАРИШТА ВО СВЕТОТ ВО МОМЕНТОВ СО НАД 5000 НОВИ СЛУЧАИ ДНЕВНО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО СВЕДОШТВО НА ДОКТОР ОД САН ФРАНЦИСКО КОЈ ВОЛОНТИРАЛ ВО БОЛНИЦИТЕ ВО ЊУЈОРК: Тешко болните од Ковид 19 со недели беа оставени сами, дури и ние докторите избегнувавме да им се приближуваме кога нема потреба за да се заштитиме и ние од можна зараза!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе