Одберете локација на пристап

Мора да сме сите свесни дека ако не се почитуваат мерките нема да имаат никаков ефект. Имаме работа со болест која, во некои случаи, а не знаеме кои, дава таква тешка форма да на пациентите им нема спас, рече министерот за здравство Венко Филипче в
Почитувани, Министерството за здравство ја известува јавноста дека мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот е тестирана на 8 април и нејзиниот резултат е негативен на вирусот. Таа е е хоспитализирана заедно с
Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата за „StopKorona!“ – мобилна апликација за справување со коронавирусот, и го овласти министерот за здравство Венко Филипче да го потпише Договорот за донација меѓу
Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина парчиња заштитна облека (скафандери) за Северна Македонија, јавува БГНЕС. „Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Северна Македонија. Да им испратиме
Испаѓа дека Словенија и Унгарија помошта му ја дале на Чулев во МВР за он да ја дели по клиники и да се слика овие денови?!?!?!?! ЕЈ КОЕ Е ОВА ЛУДИЛО ЧОВЕЧЕ?!?!
Претседателот Стево Пендаровски, во телефонски разговор му се заблагодари на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган за помошта во медицинска опрема, скафандери, маски и тестови, додавајќи дека сојузништвото и солидарноста меѓу државите
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ денеска упати порака дека најбогатите во државата се оние кои најмногу треба да го понесат товарот од економската криза при справувањето со Ковид 19, во усло
Нема ништо полошо од тоа некој да ве направи бездоминк преку ноќ, да ве исфрли на улица. Особено тоа е тешко ако ви се случи во време на епидемија со Корона! Уште пострашно е кога тоа ќе го направи државата, таа што би требало да се грижи за вас! А
Студентите кои имаат потреба да ги посетат студентските домови за да подигнат оставени лични работи ќе може да го направат тоа во следните четири дена почнувајќи од денеска, во одредени периоди од деновите согласно со вонредниот полициски час
НАТО преку својот механизам за помош на некој начин има улога на координативен центар меѓу барањата и потребите на земјите членки во справувањето со Ковид-19 и тие што можат да овозможат помош, преку мехнизмот овозможуваат, порача шефот на дипломат
Првиот човек на апликацијата Твитер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против корона вирусот. Тоа претставува 28 отсто од неговото цело богатство, а тој се уште не кажа како парите ќе бидат распределени.
Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес конференција порача дека вчерашните укажувања на угостителите не се точни, посочувајќи дека ова не е време за уцени. „Владата имаше целосно разбирање за туризмот, транспортот. Све
Роналдо и Меси можат во кој било фудбалски клуб да продадат 5 милиони дресови, а доктор не може да продаде 5 милиони бели мантили, рече поранешниот македонски фудбалер Дарко Панчев во неговото онлајн-гостување во утринскате емисија „Ја
Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните инсти

ДАНКЕ ДОЈЧЕ: МВР доби донација од 20 возила од германското министерство за внатрешни

Донација од 20 возила од марката „дачија“ и „рено“ во вкупна вредност од 287.557 евра од Министерството за внатрешни р...

Повеќе

МАКЕДОНСКИОТ КРАЛ НА ГРАДЕЖНИШТВОТО СВОИТЕ МАЧНО ЗАРАБОТЕНИ ПАРИ ГИ ВЛОЖИ ВО НАШАТА НАЈУСПЕШНА БАНКА: Адора на Чифлиганец купи нови 6 илјади акции во Комерцијална банка

Адора на Ванчо Чифлиганец стекна 6.413 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, со што компанијата сега поседува вкупно 266.879 обични...

Повеќе

ПИЦА ЏАКОМО - НАЈДОБРАТА ПИЦА ВО ГРАДОТ!

Повеќе

Најдобра вредност за дадените пари: Граѓаните одговорија - BestBuy Award за ТЕЛЕКАБЕЛ две години по ред!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ДОШОЛ НАСПАН ВО ЕМИСИЈА: Чекај бе, ако сака Америка да не уништи, зошто уште постоиме?!?!

Повеќе

ГДУ: ВАЛКАНАТА КАМПАЊА НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ПОКАЖУВА ДЕКА Е ВРЕМЕ И ДВЕТЕ ПАРТИИ ДА ДОБИЈАТ ЦРВЕН КАРТОН ОД НАРОДОТ!

Почитувани, Видовме билборди кои беа запалени. Видовме и расфрлани флаери по влезовите на зградите. И во едниот и во другиот случај, заеднички...

Повеќе

Од 14-тата седница на Владата: Продолжува препораката за неодржување на поголеми јавни собири и за спортски натпревари без публика до 13 март

Владата на Република Северна Македонија го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство да се продолжи препорак...

Повеќе

И АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО БОРБАТА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА КУРТОН МЕДИУМИТЕ

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на дебата: „Штетното влијание на дезинформациите“, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ НАЈДОА СО ПЕТРЕ ДА ИГРААТ ДРН ДУПКА - Шилегов: Јас шајки не ковам. Јас правам улици, мостови, паркови …

Денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објави видео од реконструкцијата на улицата Пластичарска и на тој начин одговорајки на обвин...

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: МЕНЕ НЕ МИ Е ЈАСНО НА КОГО СЕ ОБРАЌА МИЦКОВСКИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАМЕСТО НА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ ОН ЦЕЛО ВРЕМЕ СЕ ОБРАЌА НА СВОЕТО ЧЛЕНСТВО КАКО УШТЕ ДА СЕ БОРИ ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА ВО ВМРО ДПМНЕ НАМЕСТО ДА СЕ ОБИДЕ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР?!

- Добро вие можете ли да исчитате на кого се обраќа Мицковски на овие избори?! Наместо на неопределените он како да се обраќа на своето членство со ...

Повеќе

(ВИДЕО) Бучковски: Ние правиме чуда! Мини-извештајот на ЕК за нашата земја е феноменален!

“Овој мини-извештајот, во право е премиерот Спасовски, е феноменален.” Вака проф. Владо Бучковски во вечерашнава дебатна емисија &ldquo...

Повеќе

Отворен повик за иновативни идеи за справување со климатските промени

Микро, мали и средни компании и сите млади кои се заинтересирани со своите иновативни идеи да придонесат во намалување на стакленичките гасови...

Повеќе

(ВИДЕО) МУХИ ЈАДЕ ЖИВИ ВМРОВЦИ НА ТВ ДЕБАТИ: ВЛАТЧЕ БЕ, НЕ СИ ВАЉДА И ТИ КРИМИНАЛЕЦ?!

Зекири до Ѓорчев: Да беше судството под контрола на Зоран Заев голем дел од твоите колеги ќе завршеа во затвор. Па и вие сте се сликале со Груев...

Повеќе

ОВИЕ ДВАЈЦА ДЕЛУВААТ КАКО ЦЕЛ ЖИВОТ ДА СЕ ПОЗНАВААТ: ОДЛИЧЕН ПРВ ПРЕС НА СДСМ И БЕСА, НИКОЛОВСКИ МАЛКУ КРУТ, ХОЏА ПОКАЖА ДЕКА БУЈАР ОСМАНИ ИМА СИЛНА КОНКУРЕНЦИЈА!

Николовски беше малку крут кон новинарите, ама дознавме дека утре се жени па разбираме зошто е нервозен човекот, простено му е. Хоџа покажа дека Бу...

Повеќе

КОЈ СИ КУПИЛ АКЦИИ СЕГА ЌЕ СИ ТРИЕ РАЦЕ: Алкалоид ќе исплати дивиденда од 324 денари по акција

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ ќе исплати дивиденда во висина од 324 денари нето, односно 360 денари бруто, за една акција. Како ш...

Повеќе