Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

ЧУЛЕВ ГО ОБВИНИ КОВАЧЕВСКИ ЗА ИЗНУДА И БАРАЊЕ ПОТКУП, ТОЈ ДЕМАНТИРА И РЕЧЕ ДЕКА ЌЕ ГО ТУЖИ ЗА КЛЕВЕТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЈОВЕСКИ: Одбраната на Боки13 велеше нема пари во торбата, сега по објавувањето на пресудата вели друго

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СУПЕР ИДЕЈА: Македонски концепт нуди концепт за справување со отпадот во Македонија

(Скопје, 19.06.2020) - Македонски концепт нуди концепт за справување со отпадот во Македонија и решение за моменталната ситуација од кое бенефит ќе ...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, ОВА Е ЈАКО: ЛИДЕРОТ НА РОДИНА ЗБОРИ ПОЛА СААТ КАЈ ЈАНКО ЗА ПРОГРАМАТА, ЈАНКО МУ ВИКА, УБАВО ЗВУЧИ, АМА АЈ ДА СЕ ВРАТИМЕ ВО РЕАЛНОСТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОРОНАТА - ДАР ОД БОГА ЗА МАФИЈАТА: АДВОКАТОТ НА ИЗБЕГАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ЧУВА ДЕЦА, ЦЕЛА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА НЕ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВО: Индексот на активна транспарентност на општина Гази Баба во послендите 3 години се искачи за 8 места

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СДСМ ГИ ВКЛУЧИ АЛАРМИТЕ: Граѓани внимавајте, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголема закана за здравјето

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Успеавме! Министерството за одбрана е лидер на листата на сите институции на централно и на локално ниво во активната транспарентност, објави Центарот за граѓански комуникации.Тоа е скок за 40 места, за само три години. Во јавен интерес!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СТРАШНО - КОМИТСКА ВЕЧЕР ВО СРЕД КОРОНА ПАНДЕМИЈА: И ВМРО ДПМНЕ ВО АВСТРАЛИЈА НЕ ФЕРМА ДВА ПОСТО ПРЕПОРАКИ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: НАЈЕНЕРГИЧНО ГИ ДЕМАНТИРАМ ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ДОКТОРИТЕ ОД ВНАТРЕШНОСТА НЕ СЕ СТРУЧНИ, ТОА Е ГОЛЕМА ЛАГА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НАЈПРИЈАТНО ТВ ИЗНЕНАДУВАЊЕ ДЕНОВИВЕ: ВОДИТЕЛОТ НА КЛИК ПЛУС НА ТВ 21, ЉУБИША ЦВЕТКОСКИ, ИСКУСЕН КАДАР НА МТВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БИТОЛЧАНИ БИЛЕ ОДУВЕК КУЛТУРЕН НАРОД

Повеќе

Ненадејно почина Атанас Ковачевски, портпарол на ЕВН, поранешен новинар и тв спикер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОКИ ПАК ИСПАДНА ВО ПРАВО: ПОТСЕТУВАЊЕ НА ЛЕГЕНДАРНАТА ИЗЈАВА ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ, СУЕТНИОТ НОВИНАР И ЕДЕН ПЕДЕР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СО МОРНИЧАВО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО ГРАЃАНИТЕ: ВИРУСОТ Е МНОГУ ОПАСЕН, ПРОЦЕНКИТЕ СЕ ДЕКА ПАНДЕМИЈАТА ЌЕ СЕ ИСКОРЕНИ ДУРИ ВО 2025-ТА, АКО НЕ СЕ ОСВЕСТИМЕ МНОГУ ЛУЃЕ ЌЕ УМРАТ, ИМАМЕ ПОЧИНАТИ И НА 30 ГОДИНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе