Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

ЕДЕН ОД НАЈУСПЕШНИТЕ И НАЈУБАВИ АКТЕРИ ВО ХОЛИВУД, 47-ГОДИШНИОТ БЕН АФЛЕК: На анти-депресиви сум од моите 26 години и многу ми помагаат!

Цел живот се бори со депресијата и со алкохолот. Сега го победи алкохолот но сеуште пие анти депресиви. - Ги пијам од моите 26 години и многу ми по...

Повеќе

ЧОВЕКОТ ВО МАК ПОЛИТИКАТА Е ОНА ШТО ЃОКОВИЌ Е ВО СВЕТСКИОТ ТЕНИС: Заев најави етнички мешана коалиција за изборите и „пола-пола” машко-женски кандидатски листи

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска од Виница најави предност на својата партија во однос на коалициското договарање за претстојните избори...

Повеќе

ГОЛЕМА Е РАЗЛИКАТА: Грујо обожаваше да се слика во позлатени кралски фотељи како Афрички диктатор, Заев со детски дух со чоколатца премиер во фабрика за слатки!

Едниот умислен дека ќе владее 100 години и дека ќе го има во читанките до Царо Самуил, другуот сосема опуштен како мало дете со никаква грижа дали ќ...

Повеќе

ПРОФЕСОР ЃОРЃИ СПАСОВ: Добро бе Геро ти се читаш ли што пишуваш, епска глупост е тезата дека СДСМ не е мултиетничка партија!

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВ - Лидерот на СДСМ во Еден на Еден: Тринаесет години по ред славев Нова година со децата со посебни потреби од Бања Банско

Зоран Заевќе му биде гостин на Жаре воЕден на Еден, во емисијата што ќе се емитува во недела, од 18.30 на Канал 5. Многу приватни и професионални...

Повеќе

ЈОВАНОВИЌ: ЕВЕ КАКВА ПАРТИЈА Е СДСМ!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ-Охрид: Охрид не го заслужува ова!

Почитувани, Зарем Охрид го заслужува ова? Градот на УНЕСКО, бисерот балкански ?! Ова е апсолутно недозволиво и неприфатливо, на само неколку...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЛИДЕРОТ НА ИНТЕГРА, ЉУПЧО РИСТОВСКИ: Вечерта пред гласањето на уставните амандмани бевме кај Мицковски, му велев да кренеме 100 000 народ и да го опколиме собранието, тој ми рече јас сум уценет од мене ништо не очекувајте!

Повеќе

Заев го матира Мицкоски, куртончињата избезумени!

По вчерашната изјава на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека владејачката партија е мултиетничка партија, веднаш со свои коментари се јавија неко...

Повеќе

ЦИВИЛ МЕДИА: Во обид за политички профит во Крушопек, Чулев и ДПМНЕ со мега скандалозна утка

Министерот за Внатрешни Работи, Наќе Чулев, ризикува да се изложи пред еден голем внатрешен и меѓународен скандал, поврзан со „големата акција...

Повеќе

Бајрактар од Демократската партија на Турците го презеде бајракот од Рашела Мизрахи

Ѓонул Бајрактар, заменик министер за труд и социјална политика, кадар на Демократската партија на Турците, ги презел овластувањата и одговорностите ...

Повеќе

АЛО ВМРО ДПМНЕ, ДАЛИ СЕ ЧИТАМЕ: СПЕКТАКУЛАРНА АКЦИЈА НА МВР ПРЕД 4 МЕСЕЦИ - Запленети 700 кг кокаин, сузбиена организирана криминална група!!!

Денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи се одржа заедничка прес конференција во врска со неодамнешната меѓународна оп...

Повеќе

Филипче: Воведовме шест нови лекови за пациентите со ретки болести

Соопштение на МЗ: Претседателот на Комисијата за здравство Венко Филипче, синоќа во Охрид учествуваше на трибината под мотото „Ги запознаваме...

Повеќе

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ: Продолжуваме со изградба на втора половина од локален патен правец од село Доброшане до село Биљановце. До оваа траса Куманово ќе добие нова мини обиколница југ - југоисток

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ИМА МНОГУ ЈАКА ПРИЧИНА ЗОШТО ВО МАКЕДОНИЈА НЕ СМЕЕ ДА СЕ АПСИ ЗА КОКАИН - НЕ ДАВААТ АМЕРИКАНЦИТЕ!!!

„Дојде Чулев и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата“, вели Александар Николовски по апсењата во Крушопек во врска со пронај...

Повеќе