Одберете локација на пристап

Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кривична пријав
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „ВМРО-ДПМ

ВИДЕО – Се асфалтираше патот од с. Волково до манастирот Св. Никола кај с. Прилепец, се рехабилитираат и голем број други патишта во регионот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ГАЗИ БАБА: СЕ ГРАДИ ПЛОШТАД ВО СИНГЕЛИЌ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Што да мислат граѓаните кога претседател на партија седи во затворена кафеана како некој локален шериф, загрозувајќи го своето и здравјето на сите други? Па, јасно е и зошто Наќе не казнува никого, тоа е класична саботажа на системот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЌЕ НИ НЕДОСТИГА ОВОЈ ЦИРКУЗАНТ: Мицкоски најави повлекување ако загуби на изборите или ако не успее да формира влада!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Како е можно Mицкоски да не знаел дека ги крши правилата за заштита на здравјето, праша Заев

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА ВЕЧЕРВА ВО ЖИВО НА ТВ ИЗВРШИ НОВИНАРСКО САМОУБИСТВО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА: Во кафаната на Боемска полицајците затекле десетина началници именувани од Чулев кои некој ги пратил за да го спасуваат Мицковски!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Филипче го замоли Агатангел да го повлече повикот верниците масовно да одат во црква за задушница

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

И ОВОЈ СЕ НУДИ ДРЖАВА ДА ВОДИ: Мицкоски за вчерашниот настан: Секојдневно се менуваат протоколите, затоа не ги знам!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека вработените во угостителскиот објект вчера не го предупредиле дека е забрането да биде во о...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРУГАРКАТА НА КАМЧЕВ, ТРАЈКОВСКА ДОБИ ЗАДАЧА ДА ГО ИСПЕРЕ НАЌЕ ЧУЛЕВ А ДА ГО ОБВИНИ СДСМ ЗА НОВИТЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА

Повеќе

ЛЕЛЕ НЕМОЈ ОЈО НЕ НЕ РАДУЈ, ЗА ПРВ ПАТ ПОП У ЌОРКА - Обвинителство отвори предмет за повикот на Митрополит Агатангел за одење во црква за Задушница

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на Митрополитот Агатангел и Повард...

Повеќе

ДЕЧКО, ТЕБЕ ДА ТИ ДАДАТ ДВЕ ОВЦИ ДА ПАСЕШ И ДВЕТЕ ЌЕ ГИ ИЗГУБИШ!

Повеќе

Д-р Даниловски: Причини за вториот бран е поведението на луѓето

Д-р Драган Даниловски во гостувањето во „Само Вистина“ истакна дека и самиот е изненаден од силината на вториот бран кој ни се...

Повеќе

ЦАР НА ДЕНОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НЕ ЗА ЏАБЕ НОСИ ТАШНА ОД ЗМИСКА КОЖА - Лицемерие на неделата: Каракамишева вчера збори против избори. Каракамишева денес гласа на избори на Правен Факултет

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе