Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

СИТУАЦИЈАТА СТАНУВА ДРАМАТИЧНА: ПОЛНИ БОЛНИЦИТЕ ВО КУМАНОВО И ОХРИД, ГРАДСКА БОЛНИЦА ВО СКОПЈЕ СО 80% ПОЛН КАПАЦИТЕТ, СЕ ПОВЕЌЕ БОЛНИ ДОКТОРИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ РАСПАЛИ ПО ВМРО ДПМНЕ: Ваква брутална негрижа за државноста, за уставниот поредок, за функционалноста и легитимноста на институциите во услови на здравствена криза е незамислива

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА ГО ЗАКАЧИ ЗНАМЕТО ЗА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА ВО ЧЕСТ НА МЕСЕЦОТ НА ГОРДОСТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

GULF OIL БАРА ИЗЕДНАЧУВАЊЕ НА АКЦИЗАТА НА ЕКСТРАЛЕСНОТО СО ДИЗЕЛГОРИВОТО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Тоа што охрабрува е дека има се повеќе пациенти без симптоми, со лесна клиничка слика, истакна Филипче

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

НЕСТОРОВСКА: Советот за етика во медиумите, утврдил дека сум во право! Порталот "Република" го прекршил кодексот на новинари! Излажа дека имам 2 ајфон-телефони!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Новиот поглавар на ИВЗ: Коронавирусот постои, и сега брзо се шири. Да бидеме одговорни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Милевски: Кавадарчани треба да се горди на Винска куќа, а со регулираното речно корито на Луда Мара им го олеснуваме животот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

„Виз Ер“ нема да лета до 13-јули, патниците ќе можат да ги заменат билетите или да им бидат вратени парите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ХОТЕЛИ, ВИЛИ, АПАРТМАНИ, СТАНОВИ - еве кај кои над 4.000 локации ќе се користат ваучерите за туризам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СДСМ КЛАСТЕРОТ СТАНУВА СДСМ ЛОКОМОТИВА КОЈА ЌЕ ГАЗИ НА ИЗБОРИТЕ: Сања Лукаревска го победи корона вирусот, втор негативен тест

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ГДУ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ ЗА ВЛАДА БЕЗ ДУИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПАК ГОЛЕМА БРОЈКА И ДЕНЕСКА: Денеска се потврдени 134 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 4289, оздравени се 34 пациенти – починати се 8 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Ковид-19 во МВР: Моментно 41 позитивен, 180 лица во самоизолација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Филипче: Уверен сум дека изборниот процес може да се организира безбедно за сите учесници

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе