Одберете локација на пристап

Вирусот на Грип годишно заболува милиони луѓе од кои околу пола милион умираат. Па сега научниците се повеќе прогнозираат дека и КОРОНА ќе му стане партнер на ГРИПОТ па и тој ќе се појавува во ладните месеци од годината и ќе убива околу пола милион
- Жал да те фати за Заев, јадел паштети и виршли после работа, но ајде да го ослободиме од оваа мака, ајде да го симнеме од власт на 12-ти април, ама па тогаш ќе го ставиме во затвор па цел живот ќе јаде паштети и виршли во Идризово! Куртонот Коле
Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината поврзаност со осомничениот Бојан Јовановски. Запрашана за нејзината
ДУИ се залага за владеење на правото, а не на индивидуата. ДУИ се ангажира за целосен ветинг што подразбира двојна контрола на секој политичар, обвинител и судија во државата зашто интегритетот на раководното лице и на институцијата се основата на
Димовски: Колку пати мораш да кажеш тоа „северна“? Костадинов: Ти колку пати мораш да излажеш? Димовски: ... Линк до видеото овде.
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски, денеска се сретна со францускиот амбасадор во државава Кристијан Тимоние со кого разговарале за заложбите на Владата за целосна слобода и независност на медиумите, осо
Во Италија е регистриран шестиот смртен случај од корона вирус, а станува збор за жена која боледувала од канцер. Таа вчера е префрлена во болница во Бреша, вториот по големина град во областа Ломбардија, каде било утврдено дека е заразена со нови
Мостот на реката Вардар на патниот правец Неготино – Радовиш е пример за успешна санација, разликата пред и по санацијата е очигледна, истакна директорот на Агенцијата за јавни патишта и член на ЦО на СДСМ Зоран Китанов. Тој нагласи дека мос
„Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во негово време цената на струјата растеше, а тој со професорска плата стана сопственик на хидроцентрали.
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска по вчерашната сесија на Северноатлантскиот совет, на одвоена средба со министерот за одбрана на Обединетото Кралство, Бен Волис потпишаа нов Договор за соработка во одбраната. Како што денеска соопш
Популарниот инженер кој леташе на ракета од домашно производство, Мајк Хјуз, познат како Лудиот Мајк, загина за време на еден од своите експерименти во САД. Пуликата го памети по своето верување во теоријата дека Земјата е рамна плоча. Тој м
Потпретседателот на СДСМ, пратеникот Мухамед Зеќири предмалку на својот Фејсбук профил објави дека утрово му се родила ќерка од бракот со втората сопруга Бисера. „Благодарни сме Господе што на овој ден, 24.02.2020, нè израдува со ќерк
Се собраа повеќе прашања што во различна форма им се упатени на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во период од две години. Со намера да придонесам кон расчистување на сомнежите во јавноста околу прашањата во овој преглед, ќе се обидам да
Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Трогателен е напорот на Антонио Милошоски со објавување „бомби“ да му нанесе мортална политичка штета на Заев пред изборите во април. Во последната „бомба“,

УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА НА АМЕРИКА ПРОТИВ РУСИЈА: Гваидо преку барикадите влезе во венецуелскиот парламент и положи заклетва

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

АМЕРИКА СЕ СПРЕМА ЗА НОВА ВОЈНА, НЕКОЈ ГАДНО ЌЕ ГО ИЗЕДЕ СТАПОТ: 3500 МАРИНЦИ ОД БАЗИТЕ ВО САД УПАТЕНИ ЗА КУВАЈТ!

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: КОМИЧНИ СЕ ИЗЈАВИТЕ НА АДВОКАТОТ НА БОКИ 13-КА!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

Забрчанец: Во 2020 година платите ќе растат уште повеќе

Во 2020 година платите ќе растат уште повеќе! Ќе се дистрибуираат илјадници еко инвертери во домаќинствата со што ќе се зголеми бројот на дено...

Повеќе

Паричката кај техничкиот премиер, Спасовски и Мицкоски на литургија во Соборниот храм

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Пропагандата на ВМРО ДПМНЕ преку преувеличување на грешките на СДСМ има намера да не убеди дека режимот на Грујо и не бил така лош!

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

Заев му честита на Санчез за мнозинството за формирање Влада

– Претседателот на СДСМ Зоран Заев му упати честитки на шпанскиот премиер Педро Санчез, кој денеска во вториот обид успеа да добие мнози...

Повеќе

Заев: Остро осудуваме секаков вид говор на омраза, расизам и ксенофобија

Деновиве за жал видовме засилена употреба на навредлива содржина на социјалните мрежи, што не смее да биде прифатливо за кое било демократско општес...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ЗА РАЗЛИКА ОД ВМРО КАДЕ УШТЕ ДРМААТ КАДРИТЕ НА ГРУЈО МАФИЈАШОТ, Е ПАРТИЈА СО СТРАШЕН МЛАД ПОТЕНЦИЈАЛ, СО ЛУЃЕ КАКО ЉУПЧЕ, БОЧВАРСКИ, БОГАЦ, СРПЧЕ, КИРАЦ, НАУМОВСКИ, ТЕМЕЛ, МАКСО...

Повеќе

НИКОЛА НАУМЕ: Стихо Политико бил во право цело време, откако пред 6-7 години намириса кретен во телото на бардот

* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: Тие новинари и јавни личности што 11 години седеа во скутот на Груевски и го величаа небаре е император, светски првак по реформи, денес немаат ни морално, ни професионално право повторно да пакуваат истражувачки подвизи подготвени во партиски штабови!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Да стоиме искрено и храбро на страната на вистината, правдата, мирот и љубовта

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска по повод Раѓањето Христово – Божик со сопругата Зорица го посети манастирот „Свети Леонтиј&ldq...

Повеќе

ВИСТИНА ИЛИ САМО МИТСКИ ПРОДУКТ НА ПРОПАГАНДАТА: Се случил ли крвав колеж на бадник 1945-та во Скопје?!

Тоа што го кријат, а ние и ден денес молчиме не значи дека не се случило!"Хочеш Солун, еве ти га!" -Светозар Вукманович-ТемпоКрвав Божиќ или Македон...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ: Имајќи го Бог со себе, секогаш имаме поткрепа во сите тешки моменти! Ви пожелувам добро здравје, успех и благосостојба! Христос се роди!

Почитувани, Во денот на Христовото раѓање, сакам да ве поздравам и да ви порачам дека ние можеме да ги отсликаме со реални дела убавите желби ...

Повеќе

Заев: Секој може да се надрасне себеси и да дејствува за доброто на заедницата

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска по повод Раѓањето Христово – Божик со сопругата Зорица го посети манастирот „Свети Леонтиј&ldq...

Повеќе