Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ОВАА ГОДИНА ОД ГРЦИЈА САМО ГРЧКА САЛАТА, ОХРИД, СТРУГА И ДОЈРАН ЌЕ СЕ НАПОЛНАТ СО ПАРИ: Неизвесно е дали Грција ќе ја отвори границата за Македонија на 15 јуни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Јоци: Дали Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ има специјална дозвола за движење во полициски час како ,,такси возач” на неговата женска?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Влез во земјава само со негативен тест и 14 дена изолација, ако не во државен карантин

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Ниту медитација, ниту лексилиум, министерот Филипче за ,,Фокус” открива на што се должи неговата смиреност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Тодоров: Да сум на чело на ВМРО-ДПМНЕ веднаш би повикал на брзи избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Скопје доби нов кружен тек во Чаир

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: Болното племе си пати од умот!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОСТАДИНОВ ЗА АФЕРАТА ДИМСА - ДИМЕ СПАСОВ ВТОР ДЕЛ: Дали ВМРО-ДПМНЕ, дели дозволи на свои функционери, за да можат да се шетаат каде ќе посакаат?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО КОМПЛЕКСОТ ВЕРИНА: АДЕЛИНА ТАХИРИ НАТЕПАЛА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ НА СОСЕДИТЕ, ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЛИЦИЈА, СОСЕДИТЕ СЕ ЖАЛАТ ОД БРАЧНИОТ ПАР ТАХИРИ - СЕРЈОЖА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА СДСМ СО АПЕЛ ДО НАРОДОТ: УКАЖЕТЕ ИМ НА БЛИСКИТЕ ОКОЛУ ВАС АКО НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ, ОД НАС ЗАВИСИ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ ОВАА БИТКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Биљали: Барањето на ДУИ за Албанец премиер е подготвување на терен да се оправда дека ќе биде опозиција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: УРЕДНИКОТ НА ТЕРА ОД БИТОЛА ГО ПРАША КАРАЏОВСКИ КАКО ИМА ОЗДРАВЕНИ АКО НЕМА ЛЕК ОД КОРОНА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА МУ ОБЈАВИ МЕДИСКА ВОЈНА НА КАРАЏОСКИ: И ЈАС СУМ СО ТЕНКИ НЕРВИ, ИЗБРЗАВ ЗА КАРАЏОВСКИ, ТАКА РЕАГИРАМ КОГА ЌЕ МИ НАПАДНАТ НОВИНАР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Владата побара Комисијата за заразни болести до утре да достави препораки за спречување на ширењето на коронавирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Денеска нема полициски час, утре ќе се одлучува за евентуални рестрикции

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе