Одберете локација на пристап

Во скопско Дебар Маало денеска беше поставен телевизор на кој се гледаат имиња на медиуми во сопственост на бизниси кои се поврзуваат со унгарскиот премиер, Виктор Орбан. Воедно тој му овозможи азил на бегалецот од правдата и поранешен премиер,
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио

СТИСКАМЕ ПАЛЦИ СИТЕ - ЗАСЕГА ЗА СРЕЌА ИМАЛЕ САМО ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА: Зекири, неговата сопруга и ќерка се хоспитализирани на Инфективната клиника

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Новинарката Ивановска-Јоци: Жена му на Чулев ми испраќаше „суптилни“ поздрави за да ме заплашува

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИЛЕП Е ЕДНО ГОЛЕМО ГРАДИЛИШТЕ: Започна доградбата на канализационата мрежа во населеното место Големо Коњари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

САМИ СИ ГО БАРАВМЕ: Карантин за Скопје, Тетово, Штип и Куманово од утре 21 до понеделник до 05 часот, предлага Комисијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АЛЕКСАНДРОВА ДО ДУРЛОВСКИ: ДАЛИ ЧУВСТУВАШ ДИРЕКТНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЗАКРВУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ МЕЃУ ЛУЃЕТО СО СВОИТЕ СТАВОВИ?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗИ БАБА: Преку проект за меѓугранична соработка поддржан од ЕУ во Смилковци ќе се гради фекален колектор за отпадни води

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО ДРЖАВНА РЕВИЗИЈА: КАТИЦА ЈАНЕВА ДОЖИВЕАЛА НЕРВЕН СЛОМ, СЕ СОБЛЕКЛА ГОЛА, ПОВИКАЛЕ БРЗА ПОМОШ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

МПЦ ПОВИКУВА ГРАЃАНИТЕ ДА НОСАТ МАСКА НА ГРОБИШТА ЗА ЗАДУШНИЦА И ДА ОДАТ САМО НАЈБЛИСКИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ИМАМЕ МЕНАЏЕРИ СО СВЕТСКИ КВАЛИТЕТ: Сопственикот на „НИКОБ“, Кирил Лазаров, лидер за Југоисточна Европа за 2020 година

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АКО НЕМА КАРАНТИН ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД, КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ПОЧНЕ НЕКОНТРОЛИРАНО ДА СЕ ШИРИ, СМЕТААТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ, г-дин БОРЧЕ МИТЕВСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АПТЕКА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ ГИ ПОТВРДИ ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АТАНАС КИРОВСКИ: СО ВОЛКУ ПРОСТ НАРОД, МЕ ЧУДИ И ШТО БРОЈКИТЕ НА ЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ НЕ СЕ УШТЕ ПОГОЛЕМИ ОД ШТО СЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Граѓаните ќе можат да се одморат и да летуваат дома, а со тоа ќе го зајакнеме домашниот туризам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе