Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

ПИСМО НА ЧИТАТЕЛ: НА НАС АЛБАНЦИТЕ И ВЕРУВАМ МНОГУ МАКЕДОНЦИ, НЕ НИ СМЕТА АЛБАНЕЦ ПРЕМИЕР, ТУКУ НИ СМЕТА ТОЈ ДА Е ОД ДУИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРЕКРАСНА ПРИКАЗНА: СКОПЈАНЕЦОТ НАСЕР НАШОЛ ТАШНА СО ПАРИ НА ПАРКИНГОТ ВО РАМСТОР, МУ ЈА ОДНЕЛ ДОМА НА СОПСТВЕНИКОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, КОЛЕВ, МУ СЕ НАЛУТИ НА ПЕНДАРОВСКИ ШТО САМО ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ГИ ПРАШУВА ОКОЛУ КЛУЧНИТЕ ПРАШАЊА ВО ДРЖАВАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Анализата на Министерството за финансии ги констатира злоупотребите што се прават со екстра лесното гориво со години – големата разлика во малопродажните цени помеѓу дизелот и екстра лесното мотивира одделни субјекти да го продаваат спротивно на постојните закони, односно да го користат како погонско гориво

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРОЈКИТЕ ДЕНЕСКА ПОМАЛИ, 103 НОВО ЗАРАЗЕНИ, ЗА ЖАЛ ПОЧИНАА 5 ПАЦИЕНТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: АКО ВЕЌЕ РЕШИЛЕ ДА БОЈКОТИРААТ, ВМРО НЕКА СИ ГИ ПОВЛЕЧЕ И СВОИТЕ ЛУЃЕ ОД ВЛАДАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Почна отстранувањето диви објекти на крајбрежјето на Охридското Езеро од Горица 3 до Свети Стефан

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Осуден скопјанец кој повикувал на ликвидација на Заев

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Автомат клубовите Астра донираа дезинфикциони средства во вкупна вредност од 20.000 евра на Општа клиничка болница во Охрид

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Се судрија четири возила во Струмица, интервенираа и пожарникарите за да спречат експлозија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Села и Гаши ја почнаа кампањата со слоган - Сега е време за промена кај Албанците

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СО ПАРИ ОД ЕУ: Почна реновирањето на куќите на ромските семејства во Виница

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ПАЛЧО: ЗОРАН ЗАЕВ Е НАЈХРАБРИОТ ПОЛИТИЧАР ВО ИСТОРИЈАТА НА ОВИЕ ПРОСТОРИ, ТОЈ ЧОВЕК НЕМА ЛИМИТ ДО КАЈ МОЖЕ ДА ТЕРА, ТОА ГРУЕВСКИ ГО ИЗНЕНАДИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: МОЖНО Е ИГРАТА НА ДУИ СО ВМРО ДПМНЕ ДА ИМА ДРУГА ПОЗАДИНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Се огласи Кривичен суд: Нападот над Шекеринска и убиството на Христовски се неспоредливи

Во пресрет на денешниот протест „Правда за Кољо“, најавуван во 18.00 часот, за одлуката А.Т.(18) од Скопје да биде осуден само на три ...

Повеќе