Одберете локација на пристап

Македонската влада побарала од Хеленик Петролеум да ја намали за девет милиони долари сумата која грчката фирма ја бара од земјава поради непочитување на купопродажниот договор за ОКТА. Со камати и останати трошоци висината на тужбата која Хеленик
- Кога беше битката со Заев, ние во Сител се обидовме заедно со другите медиуми да го поставиме Гордан Георгиев за лидер на СДСМ, не ни успеа. За жал ниту Игор Шема не успеавме да го поставиме, Заев не победи. Латас се исповедаше дека ВМРО имало о
- Мои луѓе во СДСМ беа Игор Шема и Миле Зечевиќ, со нив имав нон стоп комуникација додека беа на видни позиции во СДСМ. Латас ги откри картите на ТВ Алфа.
Министерството за труд и социјална политика ги повика општините кои претходно на јавен повик изразија подготвеност да развиваат социјални услуги на локално ниво да се пријават на јавниот повик за финасирање на проектот за развој на услугите, за ш
Претседателот на СДСМ Зоран Заев и секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Македонија, Кристиан Тимоние, соопштуваат од партијата. На средбата било разговарано на повеќе актуелни т
Нема крај на конструкциите на ВМРО-ДПМНЕ, се обидуваат дури и пријателска Германија да ја инволвираат во нивните лаги, по 12 април остануваат во опозиција Нема крај на лажните паушални обвинувања и конструкции на непостоечки случаи од страна на
Дополнително зголемување на платите од пет отсто ќе добијат и здравствените соработници во јавното здравство. Зголемувањето на платите на здравствените соработници ќе почне од јуни, соопшти попладнево Министерството за здравство. Јавното з
Тие се дресирани, научени и навикнати да снимаат, да покажуваат сила, да понижуваат.Само не потсетија дека менталната матрица не се способни да ја сменат. Фејсбук статус на Кирил Колемишевски
- Кога запукаа бомбите на Заев, им реков на еден состанок на Грујо и на Мијалков да не се рчкаме со американскиот амбасадор Џес Бејли оти ако отвориме војна со него ќе не апсат како магариња, они се смееја, не им се веруваше, испаднав во право. Нем
На Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово денеска беше промовиран новиот јавен повик за кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва „старт-ап“ и „спин-оф“ – СтартАПувај2”, финансиран од Фондот
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево одржува средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески. Сака да ги слушне, како што рече пред средбата, предлозите на бизнис заедницата, а потоа и да ги вметне во партиската
Брисел планира награда од 50 милиони евра за нашата земја Охрабрувачки пораки денеска во Скопје од страна на еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји.“Среќен сум што сум денеска во Скопје. Првата посета сакам да
Со години живеалиштето за мечки е поделено на три дела. Во еден дел живеат браќата Бим и Бум, а во другиот дел кој е поделен на два дела братот и сестрата Марко и Мартина. (Фото: СДК.МК) Мечките Марко и Мартина ќе си заминат од скопската З

Заев од Лондон: Овој генерациски успех на нашата земја нека биде поттик за ЕУ да ја поправи својата грешка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВИ НА ПРИЕМ КАЈ АНГЛИСКАТА КРАЛИЦА…

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Формиран Национален центар за следење на дозите на пациентите и обезбедување квалитет во радиолошката практика

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ФАТЕНИ ЖИВИ КАКО ЈА ДОГОВАРААТ ПОВТОРНАТА АМНЕСТИЈА: Екс-безбедњакот на Иванов вечерва на средби со претставници на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ во тетовскиот клуб „Фретели“

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИН АЦЕВСКИ ГО МАСАКРИРАШЕ КУРТОНЧЕТО ВМРОВСКО НАУМ СТОИЛКОВСКИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКОВСКИ: Нашиот уставен суд служи за потсмев, таму нема сериозни правници, ВМРО таму набута обични неписмени послушни вратари, кафекувари и шофери

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Британци за прв пробаа смоки од Витаминка, ептен им се допаднаа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Денес учествував во акција на садење на 300 садници покрај река Брегалница заедно со заменик министерот за животна средина Јани Макрадули

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ БЕШЕ ГЛАВНА ЅВЕЗДА ОВИЕ ДВА ДЕНА ВО ЛОНДОН!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ СО ПРАВО СЛАВИ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска!!!

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ ДЕН КОЈ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ ДОЛГО: Завршна изјава на премиерот Зоран Заев од Состанокот на лидерите на НАТО, одржан во Лондон!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА СИЉАНОВСКА: БИ БИЛО ФАНТАСТИЧНО АКО УСТАВЕН СУД ЈА ВРАТИ АМНЕСТИЈАТА НА ЃОРЃЕ ИВАНОВ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Добро бе Сиљановска, имаш ли ти срам, имаш ли ти лимит на тоа колку долгa и дебела ВМРОВСКА КНЕДЛА можеш да голтнеш пред очите на целата јавност?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА ОД ЛОНДОН: ГОРДЕЈТЕ СЕ МОИ СОГРАЃАНИ, УСПЕАВМЕ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

РАСИПАНА ДВОЛИЧНА БАБИЧКА: ПРОФЕСОРКАТА КОЈА НЕ ОТЕЧЕ СО ТОА КОЛКУ ГОЛЕМА ПРАВНИЧКА БИЛА ФАТИ ДА ГО БРАНИ УСТАВЕН КОЈ Е ВО ПРОЦЕС ДА ЈА ВРАТИ АМНЕСТИЈАТА НА ХОРХЕ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе