Одберете локација на пристап

Со внимание ги следев прилозите од средбата на „лидерите“ кај претседателот Пендаровски. Морам да признаам дека на добар дел од нив, маските им доаѓаат некако природно, својствено, без оглед на сета трагедија во која се ноѓаме и н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почит
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почина и први
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 👉Заедно со м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◾На средбата, д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- СДСМ во измин
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 🔴Се работи за
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ја поздравува
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама ---
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Апелирам до с
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- * реклама -

БИЉАНА КОТЕСКА: ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ ГРЕШИ, ДРЖАВАТА ИМА ЗАКОНСКО ПРАВО ДА ГИ ОГРАНИЧИ ВЕРСКИТЕ ПРАВА АКО Е ТОА ВО ИНТЕРЕС НА ЗДРАВЈЕТО НА ЛУЃЕТО!

Biljana Kotevska 1 hr· „Тој денеска изјави дека одењето во верски објекти било неприкосновено право...

Повеќе

Утре, 16 април 2020 година, четврток, со почеток во 12:00 часот во Кабинетот на Претседателот ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија

На седницата, покрај постојаните членови наСоветот, на покана на претседателотСтевоПендаровски, ќе присуствуваат изаменикотна Претседателот на Влада...

Повеќе

СДСМ: Се бориме за секое работно место, одобрени се бескаматни кредити за 254 претпријатија со над 2.800 вработени, а аплицирале уште над 1000 фирми чии апликации се разгледуваат!

Почитувани граѓани,Владата предводена од СДСМ презема сериозни чекори и мерки за заштита на здравјето на граѓаните и надминување на економските по...

Повеќе

АЈДЕ И ДА Е ТАКА, ШТО Е СМЕШНО ТОГАШ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Нова владина уредба: Невработените хонорарци ќе го добиваат цел хонорар, а вработените само половина

Владата на денешната седница донесе Уредба со законска сила за исплата на авторски хонорари за лица ангажирани во органите на државната власт, регул...

Повеќе

Спасовски: За Велигден да останеме дома, така ќе го победиме ова зло

Премиерот Оливер Спасовски денеска од Куманово упати апел до граѓаните – да се почитуваат мерките на Владата и за време на велигденските празн...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО КУМАНОВЦИ, ИЛИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ИЛИ НЕ МОЖАТ ДА СЕ ЗАШТИТАТ: Куманово и денеска со алармантни бројки, 27 заразени само во едно деноноќие

Во изминатите 24 часа се потврдени 66 нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје-10, Куманово-27, Штип-3, Прилеп-4, Тетово-5, Струга-4, Велес-2, ...

Повеќе

Потврдени 66 нови случаи на Ковид 19 - вкупно во земјата 974 дијагностицирани пациенти, починато е 1 лице - оздравени се 12 пациенти

Почитувани, Министерството за здравство информира дека за пациентка која пред два дена почина во ГОБ „8 септември“ денеска е присти...

Повеќе

Попладнево прва свирка на отворено во Скопје - Лепи Џони ќе одржи соло-концерт за станарите од Градски ѕид

Попладнево со почеток во 18 часот на покривот на Домот на градежници во Скопје ќе се одржи првиот концерт на отворено, а граѓаните од околината ќе м...

Повеќе

МНОГУ ПОВОЛНА ПОНУДА ОД ЕУРОИМПЕКС: МОЖЕБИ Е ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНА НА РЕБРЕСТ РЕМЕН НА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ

Ребрестиот ремен е витален за функционирање на моторот и диригира со неговата работа. Овој систем е постојано изложен на низа напрегања и зат...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: УЈП ги ослободува компаниите од данок на личен доход и данок на добивка за март, април и мај

Државата ги ослободува компаниите од плаќање на износот на аконтациите на данокот на личен доход, како и аконтациите на данокот на добивка за март, ...

Повеќе

Е ОВА Е ГОЛЕМА ФИРМА: Витаминка со донации за лицата со посебни потреби

Повеќе

БРАВО, ПРАВ ПОГЛАВАР: Г.г. Стефан упати апел верниците за Велигден да ги почитуваат препораките и да се молат дома

Г.г. Стефан упати велигденско послание во кое ги повика граѓаните да се воздржат од одење во црква, туку да се молат во своите домови. „П...

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВОЈ ИМА ПРАВО ДА ГЛАСА И ДА ОДЛУЧУВА ЗА ТОЈ КОЈ ЌЕ ВЛАДЕЕ...

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ЖИВОТОТ СЕ ВРАЌА: АВСТРИЈА, СЛОВЕНИЈА, ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА ПОЛЕКА СЕ СПРЕМААТ ЗА ОЛАБАВУВАЊЕ НА РЕСТРИКЦИИТЕ

Фото: EPA-EFE/Javier Etxezarreta Неколку европски земји како што се Австрија, Италија и Словенија одлучија да ги намалат мерките воведени како ...

Повеќе