Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Најдоцна утре нови протоколи за хотелите и угостителите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Моловите се враќаат на нормално работно време до 22 часот секој ден освен недела

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НЕ СЕ КЛАДИ НА ЖИВОТОТ: Зависноста од игри на среќа и спортско обложување во време на пандемијата на корона вирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ ИМ ДАДЕ УШТЕ ЕДНА ШАНСА НА ИСПЛАШЕНИТЕ ВМРОВЦИ: Отстапувам од 5-ти и согласен сум изборите да се одржат на 8 јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ВО ЛИПКОВО ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ОДБИВААТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ, 17 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД ВО КУМАНОВСКО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Спасовски и министерот Филипче во обиколка на новото крило на ЈЗУ „Општа болница“ - Струмица: Јакнејќи ги здравствените капацитети, вложувајќи во човечките ресурси создадовме систем, кој успешно се справува со кризата предизвикана од коронавирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО ЗЛАТКО МАРИН: ИЗГРАДЕНИ 20 ДЕТСКИ ИГРАЛИШТА ВО ОПШТИНАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОУЗОН БАРА РАБОТНИЦИ ЗА НА ПОЧЕТНИ ПОЗИЦИИ НА БРОД

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Убавина! Ми се полни срцето гледајќи го ова. Првиот пешачки мост на река Брегалница во Делчево е пуштен во употреба со што се спојуваат стариот и новиот дел од градот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

АЈДЕЕ, ГЛАВНАТА МЕДИСКА ПЕРЈАНИЦА НА ВМРО ДПМНЕ, ГЕРО КАЈ ЈАНКО БУРЕК: ТЕШКО ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ПОБЕДИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, ШАНСИТЕ СЕ ЕДНАКВИ НА ТИЕ КОИ ГИ ИМАШЕ СДСМ ВО 2016-ТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ССМ: Компании иако земале државна помош не им исплатиле плати на работниците

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА: Меѓу починатите од коронавирус и 31-годишна трудница од Гостивар

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Вкупно 28 години затвор за Македонец и тројца Пакистанци кои изгладнувале и тепале мигранти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ 10 ГОДИНИ САМОИНИЦИЈАТИВНО ВОВЕДУВА ФОТОВОЛТАИЦИ – ЗАДОЛЖИТЕЛЕН СТАНДАРД ВО ЕУ ОД 2020

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски, Сугарески и Китанов: Градежна офанзива во целата држава е нашиот одговор на запуштената и руинирана инфраструткрура што ја наследивме

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе