Одберете локација на пристап

„Градевме мостови на пријателство, коешто пријателство ќе им се најде на следните генерации. За овие две години трговијата со Бугарија е порасната преку 15% и преку 21% со Грција. Се отвораат нови можности за нови инвестиции. Денеска имаме мо
Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Градевме

НА ДЕВОЈЧЕТО КОНЕЧНО МУ СТАНА ЈАСНО ШТО ПРАВИ МИЦКОВСКИ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НЕДОУМИЦА ВО ЈАВНОСТА - НА КОЈ МАФИЈАШ Е И****К ГЕРО, НА САШО ИЛИ НА ОРЦЕ: МИЦКОВСКИ ВО НОВАТА СНИМКА ГО СПОМЕНУВА ГЕРОВСКИ, ГО НАРЕКУВА ИСПРДОК НА САШО МИЈАЛКОВ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

УБАВА ВЕСТ НА ДЕНОТ: Котевска, Стефанов и Георгиев од „Медена Земја“ поканети за членови на Академијата која доделува Оскар

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Димитров: ДПМНЕ не само што бега од правдата, туку сака да го замолчи и говорот за правда! Нервозата е голема, поразот им се ближи. Ќе нè биде, ќе има правда за сите!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ГДУ: Ковид 19 го вклучи алармот за реформа на здравството

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ СЕ СПРЕМАЛ ЗА ОСТАВКА ВО СРЕД КАМПАЊА, ПРОТЕЧЕ НОВА БОМБА КОЈА ГО ОТЕПА ПОЛИТИЧКИ: Се борам да не помине СЈО, со тоа и Империја- предметот за Камчев

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ХАХА, НОСИТЕЛОТ НА ЛИСТА ВО ТРОЈКАТА, ЉУПЧЕ НИЛОЛОВСКИ РАСКАЖА МНОГУ СМЕШНА СЛУЧКА ОД СВОЕТО ДЕТСТВО, ПОГОДИЛ БРОЈКИ НА ЛОТО, АМА БРАТ МУ НЕ САКАЛ ДА МУ ГО УПЛАТИ ЛИВЧЕТО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Да даруваме крвна плазма - да бидеме хумани и да спасиме човечки животи!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ, ДИЈАМАНТОТ НА ОХРИДСКАТА РИВИЕРА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЕДИН ЈАКУПОВИЌ: НИКОГАШ ПОВЕЌЕ РЕЖИМ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СКОПЈЕ ПРЕД 100 ГОДИНИ БИЛ ОБИЧНО МАЛО ГРАДЧЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Спасовски: Мицкоски јавно да каже уште кои обвинети и осомничени во предмети на СЈО, како Камчев, донирале во ВМРО-ДПМНЕ и да ги пријави, или институциите да постапат по допрен глас

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------...

Повеќе

Мираковска од Дојран: Ќе создадеме зелен и европски туризам

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Пет причини зошто мислам дека Заев вечерва победи против Мицковски

1. Заев иако е веќе 3-4 години премиер, околу 10 години лидер на СДСМ, има зад себе серија на домашни и меѓународни успеси, дружење со Меркел, Трамп, ...

Повеќе

Заев на ТВ 24: Одењето по кафани и теретани, делењето доктори на партиска основа и непочитување на мерките за заштита, покажува колку ВМРО-ДПМНЕ се грижи за здравјето на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе