Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА СО ШТО СЕ БРАНИ БОКИ ВО СУДНИЦА: СНИМКИТЕ СЕ НЕЛЕГАЛНО СТЕКНАТИ И НЕ ТРЕБА ДА СЕ ДОКАЗ?!?!

На денешното рочиште за случајот “Рекет” се прзентираат видео снимки, кои со камера ги снимил бизнисменот Орце Камчев, пишуваФокус. На ...

Повеќе

Богојески: Економската понуда на „Обновата на бандитизмот“ е популистичка и неодржлива

Лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески во изјава за Фокус ја коментира економската понуда која ја претстави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Повеќе

Макпетрол презентираше ново упатство за безбедно ракување и користење на своите производи

Почитувани, Денеска, на прес-конференција, компанијата промовираше уште една безбедносна мерка, односно кратко упатство за безбедно ракување и кори...

Повеќе

ДРАМА ВО СУДНИЦА, КАТИЦА ЈАНЕВА МУ ГО ЗАГОРЧИ ЖИВОТОТ НА КАМЧЕВ: Не се работи за РЕКЕТ туку за ПОТКУП, тие нудеа поткуп, објавете ги тие снимки!

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева по завршувањето на денешното рочиште за “Рекет” побара јавно да се презентираат две сни...

Повеќе

ТЕ-ТО со демант до Чулев: Во ТЕ-ТО нема никаков криминал, сите процеси се спроведени според законските прописи за што има судски пресуди

АД ТЕ-ТО ги демантира наводите на техничкиот министер за внатрешни рботи, Наќе Чулев и тврди дека доставиле целосна документација до сите институции...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Талат Џафери да не прави пак циркус како со Вељановски, да не ја штити Рашела Мизрахи!

Повеќе

КАЛАЈЏИЕВ Е МНОГУ ПОГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ ОД КАТИЦА!

Имав огромен респект и симпатии за Гордан Калајџиев. Во времето на режимот зседно организиравме акција во МАНУ против Камбовски, ми откажа мојот сл...

Повеќе

СЕ Е СПРЕМНО, МАФИЈАТА КОНЕЧНО ЌЕ БИДЕ ИСТРЕБЕНА ДЕНЕСКА: Пратениците повикани во 15 часот да бидат присутни во Собранието за седница за законот за ЈО!

Постои можност денеска Собранието во 15 часот да одржи седница на која ќе се расправа за предлог-законот за јавно обвинителство и предлог-законот за...

Повеќе

Боки 13 и Камчев договарале операција за Јанева, ама надвор од “Систина” за да не дознаеле медиумите

Орце Камчев и Бојан Јовановски, освен за спасот на бизнисменот од кривичниот прогон за “Империја”, зборувале и за операција која требало...

Повеќе

Камчев на Боки: „Износот е договорен, за љубов се потребни двајца“

Обвинетиот Бојан Јовановски во телефонски повик кон Орце Камчев му вели дека се сомнева оти некој го слуша ниниот разговор, а пак, оштетениот Камчев...

Повеќе

Спасовски: Мизрахи да ја замени некој од пратениците што гласаа за Северна Македонија и Протоколот за НАТО

Можам да правам компромис и да разговараме за политички теми, можеме да бараме решенија за тие теми, но да правам компромис за почитување на Устав и...

Повеќе

Русковска до Јанева: Вие да мислевте со главата немаше да бидеме во оваа судница!

Во моментот на судењето за “Рекет” треба да се презентираат снимки од разговори меѓу Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец. Јовановс...

Повеќе

Боки 13 го информира Камчев дека “Империја” школски бил сработен од Стефанова, а тој пак вели дека доказите и биле за во Радовиш

На денешното рочиште за случајот “Рекет” беа објавени неколку снимки кои тајно ги снимил бизнисменот Орце Камчев. На една од нив, Боки ...

Повеќе

Еден од Македоните на крузерот во Јапонија е заразен со коронавирус - хоспитализиран е во Јапонија

Потврдено е присуство на коронавирусот кај еден од нив кој во моментот е хоспитализиран во здравствена установа во Јапонија. Амбасадата на Република...

Повеќе

Јовановиќ: Многу е срамно да се слуша Гордан Калајџиев како одвратно одработува за Мицкоски

Многу е срамно да се слуша Гордан Калајџиев кого многу сум го почитувал, како умерен и пристоен човек што го разбира контекстот и околностите ...

Повеќе