Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

ГОЛЕМ НАСТАН НА КОУЗОН И VIKING OCEAN CRUISES CAREER TALK ВО СКОПЈЕ НА 27МИ ФЕВРУАРИ КАРИЕРА ВО HOSPITALITY ИНДУСТРИЈАТА

Коузон, со голема чест и задоволство, ви го претставува CAREER TALK организиран од Viking Ocean Cruises на 27ми февруари во Скопје, Република Македо...

Повеќе

Премиерот Спасовски: Тетово го добива првиот затворен базен, вложуваме во младите и спортот

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска го означи почетокот на изградбата на првиот затворен базен во Тето...

Повеќе

ЗИКИ ГИ ИЗВАДИ ТОПОВИТЕ: Груевизмот беше стабилен систем само за тие што беа во дворот на Груевски, за другите беше ИДЕ ДУНАВ!

- Смешна е тезата дека Груевизмот бил стабилен сигурен систем а сега било хаотично. Стабилно беше за тие што беа во дворот на Груевски, особено за т...

Повеќе

ЗИКОВ ГО ЗАКОПА СТЕВЧЕТА: Незамисливо беше, рамно на научна фантастика во Груевизмот јавен обвинител кој побарал мито да отиде во притвор, сега секој што ќе се огреши завршува во ќорка, без разлика дали е од вашите или од нашите!

- Во Груевизмот, судиите и обвинителите бараа мито ама беа заштитени од режимот, сега секој што ќе се огреши од законот завршува во притвор и нема м...

Повеќе

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ВО КОУЗОН

Како резултат на потребата од проширување на тимот на Коузон , објавуваме 3 нови вработувања во Скопје и тоа за следниве работни позиции :1. РЕГРУТЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ПЛАЧЕ НА КАНАЛ 5: Ич не е фер што мафијата и криминалците не се спасија!

Повеќе

Шапуриќ: Сиот договорен тутун ќе се откупи до 29 февруари

– Откупот на тутунот привршува, се откупува под силен инспекциски надзор и сите откупувачи ветуваат дека до крајот на откупната кампања, 29 фе...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВИ ПРАВАТ НАЈГОЛЕМА ЦРКВА НА БАЛКАНОТ ВО СТРУМИЦА: ГОСПОД ИМ ЈА ПРАТИ РАШЕЛА МИЗРАХИ, ЗА ЈАВНОСТА ДА ВИДИ КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ ТЕШКИ ЛУДАЦИ!

Оваа жена е министерка за труд и социјала, и наместо да помага на сиромашни она решила да почнува дипломатска војна со Грција на само една недела пред...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Комплетно го реновиравме вакциналниот пункт во Поликлиника Ѓорче Петров и набавивме нов рентген апарат кој ќе биде пуштен во употреба во наредните денови!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРА ОДЛУКА, ГО ЛИЧИ: ЧЕСТА ДА ДРЖИ ГОВОРИ НА ОВОЈ ИСТОРИСКИ ДЕН МУ СЕ ПАДНА НА СТЕВО ПРЕЗИДЕНТЕ!

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: САФЕТ БИШЕВАЦ ДОБИЛ ВЕТУВАЊЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ПРАТЕНИК НА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ, ЗАТОА ВАКА ПЛУКА ПО СДСМ НА ТЕЛЕВИЗИИ!

Повеќе

АТИЏЕ: САКАМ СЕГА МАЛКУ ДА ME ОСТАВИТЕ НА РААТ, ИМАМ РАБОТА СО ПЧЕЛИТЕ

Директно од Холивуд , со песна , медената Атиџе ја отвори денешната онлајн прес конференција на тимот на најдобриот македонски документарен ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО - ЖИВ ФАТЕН НА ДЕЛО: САМО МИЦКОВСКИ НЕ АПЛАУДИРАШЕ ПО ГЛАСАЊЕТО ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ПРОТОКОЛОТ НА НАТО!!!

Само Мицкоски не аплаудираше за членството во НАТО Сите се радуваат и честитаат горди на успехот на својата татковина, ратификацијата на Договоро...

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ ПРЕСВРТ: АФЕРАТА РЕКЕТ ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ПОГРЕБ ЗА ЗАЕВ А ОТСКОЧНА ДАСКА ЗА ВМРО ДПМНЕ, НО СЕ СЛУЧИ ОБРАТНОТО!!!

Откако не успеаја физички да го убијат на 27-ми април 2017-та, во ВМРО ДПМНЕ решија да го убијат политички во 2019-та. Со помош на Боки, Катица, Кам...

Повеќе

ЗА МНОГУ ГОДИНИ, ВЕЧНА ДА НИ Е ДРЖАВАТА, СИЛНА, БЕЗБЕДНА, БЕРИЌЕТНА!!!

Повеќе