Одберете локација на пристап

- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој
Според проектот, мостот ќе биде со четири коловозни ленти, по две ленти во двата правци, велосипедска и пешачка патека.(Фото: Принтскрин видео Град Скопје) Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4,
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува враќањето на парите кон граѓаните, наспроти намерата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го вратат режи
#СДСМизгради концепт во кој сите имаат шанса за напредок и развој. На нашето општество му се неопходни сите граѓани, сите можат и треба да бидат активни чинители и сите може да дадат свој придонес во развојот на општеството.- За првпат воведовме пе
- Нема за што не мрчеа ВМРОВЦИТЕ, дури и за МОЈ ДДВ, па за една година се покачи наплатата на ДДВ за 100 милиона евра! И ќе продолжиме со таквите храбри потези кои се за бенефит и за народот и за државата! Заев во елемент на трибината на Кале.

Граѓаните уште утре имаат рок да ги потврдат или коригираат даночните пријави

– Утре истекува рокот во кој граѓаните можат да ги потврдат или да ги коригираат годишните даночни пријави. Ако тоа не го сторат до утре...

Повеќе

МАКЕДОНСКА БАНКАРСКА АСОЦИЈАЦИЈА: БАНКИТЕ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА ИСПЛАТА НА ПАРИЧНАТА ПОМОШ ОД СОЦИЈАЛНА И ДЕТСКА ЗАШТИТА Корисниците на дебитни картички со средствата ќе располагаат од вторник, 2 јуни 2020 година

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека банкитесе подготвени да ја извршат исплатата на паричната помош од социјална и детска ...

Повеќе

МВР ќе асистира да се земат анкети од семејството на починатиот од Ковид-19 на чиј погреб присуствуваа 200 луѓе

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИКОНАТА НА ВМРО ДПМНЕ, ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ГО НЕМА 3 МЕСЕЦИ ВО ЈАВНОСТ, СЕ СПРЕМАЛ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА ПАРТИЈАТА: КРЕНАЛ РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ ОТКАКО НЕ ГО СТАВИЈА НА ПРАТЕНИЧКА ЛИСТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ДОНЕСЕ УРЕДБИТЕ ЗА ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ГРАДИНКИ, ОСНОВНИ И СРЕДНИ УЧИЛИШТА И ФАКУЛТЕТИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

РЕКОРДНИ 1120 ТЕСТИРАЊА ЗА 24 ЧАСА: НОВИ 35 ЗАРАЗЕНИ, НАЈМНОГУ ВО ЧАИР И БУТЕЛ

Во последните 24 часа направени се 1120 тестирања, а регистрирани 35 нови случаи на ковид-19.- Скопје 22- Куманово 4- Штип 1- Тетово 6- Струга 1- Го...

Повеќе

РУСКАТА И АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА СЕ СКАРАА НА ТВИТЕР: РУСИТЕ ЛАЖАТ ДЕКА БОМБАРДЕРИТЕ КОИ ЈА ПРЕЛЕТАА ЕВРОПА БИЛЕ ПРЕСРЕТНАТИ ОД РУСКИ ВОЕНИ АВИОНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Имало пандемија или немало, државата мора да се враќа во нормала затоа што ќе има економска катаклизма, народот ќе нема леб да јаде!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: МВР ДА ПОЧНЕ ДА ГИ КАЗНУВА СИТЕ КОИ ГИ КРШАТ МЕРКИТЕ ЗА ДА НЕ СЕ ВРАТИМЕ НА ПОЧЕТОКОТ НА КРИЗАТА ШТО ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФАЛНО ЗА ЗЕМЈАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: Нови 14 дена вонредна состојба затоа што во некои општини пандемијата почна пак да расте

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНА СОСТАНОКОТ НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТНИ НАЌЕ ЧУЛЕВ И ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ПОКРАЈ ДИМИТРОВ, ШЕКЕРИНСКА, ЏАФЕРИ И ТИМОТ НА ПЕНДАРОВСКИ СО НАЧАЛНИКОТ НА ГЕНЕРАЛ ШТАБ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Наќе Чулев ќе остане запаметен по неодговорното, несериозно и незрело однесување во време на сериозна здравствена криза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПАПАРАЦИ ФОТО: Орце Камчев и Наташа Савова во Интермеззо во загрљај на сепаре, со лапање со све! Птички вљубени!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е НОЌНА МОРА ЗА ВМРОВЦИ И ВМРОВСКИ КУРТОНИ: Класичен нокаут на Петре Шилегов до Телевизија Алфа. Ајде еден аплауз овде

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МАКИЈАВЕЛИ Е МАЛО ДЕТЕ ЗА ВМРОВЦИТЕ, ТИЕ НЕ СЕ СМЕНИЈА И ПОКАЈАА ЗА 27-МИ АПРИЛ, ЕВЕ ГИ ПАК УБИВААТ, ОВОЈ ПАТ МЕТА ИМ СЕ ОБИЧНИТЕ ГРАЃАНИ А НЕ ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ, СИТЕ СЛЕДНИ ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА ЌЕ ОДАТ НА ДУША НА ЧУЛЕВ И НЕГОВИОТ ШЕФ МИЦКОВСКИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе