Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

Заев: Со вас сме Медени!

Оскарите никогаш не биле повозбудливи за гледање. Вечерва да ја бодриме нашата медена екипа во трката за Оскари. Со вас сме Медени!🍯🐝Honeyland

Повеќе

ГОРЧЛИВ КОМПРОМИС - МАФИЈАТА ПОРАЗЕНА, ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДОБИ ШАНСА ДА СЕ СПАСИ: Независните пратеници од ВМРО ДПМНЕ успеале да ги олеснат случаите Талир 1 и Талир 2 во кои е запленето партиското седиште!

На барање на пратениците што беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ прислушуваните разговори нема да бидат докази во судските процеси „Талир “1 и &...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТИМ КЛЕТНИКОВ: Ѓорѓе Иванов се исплаши и не го спроведе тајниот договорот со Путин - да поднесе процес во ООН за поништување на договорот од Преспа!

Повеќе

АТИЏЕ НА ОСКАРИТЕ НОСИ НАРОДНА НОСИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) МАЛКУ ЛУЃЕ ВО ЗЕМЈАВА ЗНААТ, НО НИЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ ИМАМЕ ДОБИЕНО ОСКАР, ГИШ ВО 1999-ТА!

Повеќе

(Фото) Пицула, Фајон и Флекенштајн: Вие сте сонце во регионот – ја имате нашата целосна поддршка

Лесно е да се заложиме за вас кога сте позитивен пример, рекоа европратениците Тања Фајон и Тонино Пицула на средбата со претседателот на СДСМ, Зо...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ЗАЕВ ПО ВЕСТА ДЕКА СЕ СОБРАНИ 80 ГЛАСОВИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО: Законот гарантира дека сите судски процеси кои произлегуваат од СЈО ќе добијат своја правна разрешница пред надлежните судови, низ професионална и фер постапка, базирана на докази

Zoran Zaev Вечерва е постигната доволно добра основа за да почне процедурата за носење Закон за јавно обвинителство. Очекувам Владата вечерва да ...

Повеќе

(ВИДЕО) МАНЧЕВСКИ: АЛАЛ ДА ИМ Е НА ДЕЧКИТЕ ОД МЕДЕНА ЗЕМЈА, ГОЛЕМ УСПЕХ НАПРАВИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) На најголемиот брод на светот се готват 30 000 порции со храна секој ден!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ТЕЛМА: Власта обезбеди 2/3-тинско мнозинство за законот за Јавно обвинителство!

Власта обезбеди 80 гласови за законот за јавно обвинителство, дознав Телма од владини извори. За вечервa во 22 часот е закажaна седница на владата ...

Повеќе

ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: Луѓето на Груевски и Мицкоски ги тероризираат пратениците што сакаат да гласаат за законот за ЈО, фрчат закани, поткупи, убедувања 24/7!

Од низа извештаи од теренот, поткрепени со фотографии, изјави и извадоци од социјалните мрежи, се формира сликата за офанзивата на политичкото подзе...

Повеќе

ЦРТАНИОТ ФИЛМ ТОМ И ЏЕРИ НАПОЛНИ 80 ГОДИНИ: Децата од цел свет растат со креацијата на дуото аниматори Хана и Барбера од САД

Целата сторија на ББЦ

Повеќе

ЖУТИ КОМБИЊА, АЛБАНЦИ ОД СЕРАВА, ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЌЕ ГО РЕВИДИРАМЕ, КАМПОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, КАНТОНИЗАЦИЈА, ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НЕМАЛО НОВА ТАБЛА - МИСТЕРИЈА: ЗОШТО НА ВМРОВЦИТЕ НЕ ИМ Е СРАМ КОГА ДРСКО ЛАЖАТ?!?!

Сите политичари лажат. Но ВМРОВЦИТЕ маме ебат човече! Сите политичари малце ги филуваат бројките, ветувањата, гафовите на противниците, пумпаат, фи...

Повеќе

СДСМ ИЗВАДИ ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА ПРОТИВ ЗАЛУТАНАТА ВЕТЕРИНАРКА: Не само што крши Устав, Мизрахи дрско лаже, нова табла има, таа е олицетворение на груевизмот и работи против ЕУ и НАТО

Послушничката на Христијан Мицкоски и кадарот на Груевски Рашела Мизрахи не само штого крши Уставот и го загрозува членството во НАТОи ЕУтуку и дрск...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ВЕТЕРИНАРКАТА СКРОЗ ЗАБЕГА: СПОРЕД МИЗРАХИ, ДЕМОКРАТСКО ПРАВО БИЛО НА СЕКОЈ МИНИСТЕР КАКВА ТАБЛА ЌЕ ИМА ВО МИНИСТЕРСТВО??!?!?!

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена пред Министерството е наследена. Како што појасни, не...

Повеќе