Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ВЕТЕРИНАРКАТА СКРОЗ ЗАБЕГА: СПОРЕД МИЗРАХИ, ДЕМОКРАТСКО ПРАВО БИЛО НА СЕКОЈ МИНИСТЕР КАКВА ТАБЛА ЌЕ ИМА ВО МИНИСТЕРСТВО??!?!?!

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена пред Министерството е наследена. Како што појасни, не...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА ЌЕ НАВИВА ДО ДОЦНА ВО НОЌТА: Оскарите ноќеска ексклузивно на Телма!

Во театарот „Долби“ во Лос Анџелес ноќеска ќе бидат соопштени добитниците на Оскар за 2019 година во24 категории, според гласањето на чл...

Повеќе

МИТИНГ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ЗРНОВЦИ: Според посетеноста, ВМРОВЦИТЕ на 12-ти април ги чека ЦУНАМИ

Повеќе

ФИЈАСКО НА МИЦКОВСКИ ВО КАВАДАРЦИ: Од цела бизнис заедница во Тиквешијата, значи винарии, фабрики итн на средба му дошле само десетина газди на мали дуќанчиња и Митко Јанчев со тројца од својот кабинет!

Се распрашавме во Кавадарци како поминала денешната средба на Христијан Мицковски во Кавадарци, од таму ни одговорија: - Тотално фијаско, за да ја ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЛУДО ЧОВЕЧЕВО: Миленко направи цел саат емисија за тоа што некоја нова партија во раѓање, Родина, му го згрешиле името во партиско соопштение!

Повеќе

КОМЕДИЈА ВО КАВАДАРЦИ: МИЦКОВСКИ МУ ЈА ПРЕЗЕНТИРАШЕ ЕКОНОМСКАТА ПРОГРАМА НА ВМРО ДПМНЕ НА МИТКО ЈАНЧЕВ ОТКАКО ПРЕД 2 МЕСЕЦА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА ЌЕ ГО АПСАТ!

Пред два месеца Јанушев му се закани на Митко Јанчев дека ќе го апсат кога ќе се вратат на власт, го нарекоа СЛУГА НА ЗАЕВ поради неговите критики к...

Повеќе

ВИДЕО: Градоначалникот на Прилеп, Јованоски, најави помош за семејствата Спиркоски, во кој изгоре жена

Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и претседателот на општинскиот Совет Миле Талевски, го посетија семејството Спиркоски, во чиј дом...

Повеќе

Здружение на вработени во сектор игри на среќа: Почитувани пратеници, одлучувате за судбината на 7000 вработени и уште 1000 сопственици на дуќани, не дозволувајте хајката без аргументи да ви го замати умот!

Почитувани, Во врска со предизборната иницијатива на ДУИ за усвојување на измени во Законот за игри на среќа, кои се на дневен ред на Комисијата ...

Повеќе

Заев: Предлог-законот за ЈО вечерва на владина седница

Правиме се Парламентот да работи во полн состав за да можеме да очекуваме повеќе од 80 пратеници или минималното д...

Повеќе

МАКТЕЛ БЕШЕ ВО ПРАВО, ВМРО ЌЕ ПРАВИ ТЕАТАР СО ЦЕЛ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ: МИЗРАХИ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ПРЕСОТ НА ДИМИТРОВ КОЈ ПОБАРА НЕЈЗИНА ОСТАВКА, СО ПРЕС ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ИЛИНДЕНЦИТЕ ВО КРУШЕВО?!?!

Наместо брза реакција и враќање на новата табла со новото име, Мизрахи денеска заминала за Крушево и тамо во 15.45 часот ќе прави прес пред споменик...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТСЕТУВАЊЕ: ЕВЕ ШТО НАПРАВИЈА КЛЕТИТЕ КОМУНИСТИ, А ЕВЕ ШТО НАПРАВИЈА ПАТРИОТИТЕ!

Сараево 1984-та: Сараево 1994-та:

Повеќе

Геро зошто толку гласно со денови молчиш за потегот на Мизрахи, или зафатен си со барање влакна во Заевите јајца?!

Многу новинари глумат јаки неутралци демек ја критикувале владата но и опозицијата, не биле на платен список итн имале кредо реноме к... се тресе у ла...

Повеќе

ОВИЕ ВМРОВЦИТЕ СЕ МНОГУ ВИЦКАСТИ ЛУЃЕ

Повеќе

ГО АКТИВИРАШЕ ЛИ МИЦКОВСКИ ПРЕКУ МИЗРАХИ ПЛАНОТ Б ОТКАКО СЕ ИСПЛАШИ ОД АНКЕТИТЕ: ДАЛИ СЕ ОБИДУВА ВМРО ДА ГИ ОДЛОЖИ ИЗБОРИТЕ?!?!

Откако аферата РЕКЕТ издиша и тоа спектакуларно, откако владата почна секој ден да отвора фабрики болници патишта и водоводи и канализации, Мицковск...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО СТУДИОТО НА КАНАЛ 5: ЕДНО ЗАЛИЖАНО ВМРОВЧЕ ХРАБРО ЗАГИНА ЗА КАУЗАТА!

Линк до видеото, овде.

Повеќе