Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Заев: Завршивме 80 отсто од гасификацијата, проект кој се одолговлекуваше речиси 20 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАТРИОТСКИ ТРАГИ КОМЕДИИ: ЗАПАДОТ Е ИЗОПАЧЕН, САМО РУСИЈА Е СПАС, ИНАЧЕ ЈА СУМ У КАНАДА, ДРЖАВАТА МИ ДАВА МЕНЕ 2000, НА ЖЕНА МИ 2000, НА СИНО 2000 ДОЛАРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГАДОВИ РЕЖИМСКИ - ИМА ЗОШТО ДА СЛАВАТ ПЛАТЕНИЧКИТЕ ЃУБРИЊА: СИ ПОДЕЛИЈА 200 000 ЕВРА, КРВ ТЕЧЕШЕ ВО СОБРАНИЕ ДО КОЛЕНА, ОНИ НЕ СЕ СПАСИЈА ОД ЌОРКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

И КОРОНАТА УБИВА, АЛИ ОВАА МЕДИСКА ЕПИДЕМИЈА Е БЕТЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВРЕМЕ Е ОВА ЃУБРЕ РЕЖИМСКО ДА ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР - Нинџа: Марко Зврлевски дојде во штабот на ВМРО-ДПМНЕ неколку дена по „27 април“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Страшна сообраќајка меѓу три возила на патот Струмица-Радовиш: Еден загинат, тешко повредени тројца, полесно повредни пет лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НАДРИ ЛЕКАРОТ, БОЕМСКИОТ КАФАНЏИЈА МИЦКО: НИЕ БЕВМЕ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ВЕРСКИТЕ ПРАЗНИЦИ, ТРЕБАШЕ ТОА ПОУНАКУ! ЕПА КАКО ПОИНАКУ? НЕАМ ПОИМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ДРЖАВАТА СЕ ГРИЖИ ЗА КУМАНОВЦИ КОИ БЕА 10 ГОДИНИ ПОД ОПСАДА НА ВМРОНИТЕ - Мургашанска: Во околината на Куманово рехабилитирани патишта во должина од 112 километри

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО БЕШЕ ВО ПРАВО, ВТОРИОТ БРАН КРАТКО ЌЕ ТРАЕ, БРОЈКИТЕ СЕ НАМАЛУВААТ: Денеска се потврдени 87 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 3239, оздравени се 5 пациенти – почина 1 лице

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЛИСТАТА КОЈА ЈА ОБЈАВИ ФОРБС ЈА ПРАВЕЛА РУСКА АГЕНЦИЈА ВО СОПСТВЕНОСТ НА РУСКИ ОЛИГАРХ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВМРО ЌЕ БИДЕ ПРЕГАЗЕНО НА ОВИЕ ИЗБОРИ: СДСМ НАМЕСТО ЗА СПОМЕНИЦИ И ФОНТАНИ, ВЛОЖИ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ВО ИНФРАСТРУКТУРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОДЕКНА ВО СУДНИЦА: ВО ШТАБОТ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ РАСПРАВАА ЗА 200 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗЕМЕНИ ОД ПРОВИЗИЈА ШТО ТРЕБАЛО ДА ИМ СЕ ДАДАТ НА ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ И БЕТМЕН, СВЕДОЧИ НИНЏА НА СУДЕЊЕТО ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

И ГДУ МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА КАРАЏОВСКИ, ЧОВЕКОТ БИЛ КРИВ ШТО НАРОДОТ НЕ ГИ ЕБАВА ДВА ПОСТО МЕРКИТЕ А НАЌЕ ЧУЛЕВ ОДБИВА ДА КАЗНУВА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СКАНДАЛОЗНО, НЕ Е САМО АКАДЕМИК ЌУЛАФКОВА: ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДРАМСКИ, АКТЕРОТ САШО ТАСЕВСКИ ПОБАРА ПОДЕЛБА НА ЗЕМЈАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИЧЕ НАРЕДЕН ПАТ ОДРЕДИ ПОГОЛЕМ БУЏЕТ ЗА ОВА, ЦЕЛО СКОПЈЕ ДА СЕ ПОДНОВИ СО ТОЧАЦИ И ТРОТИНЕТИ: НЕМА ВЕЌЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ЕЛЕКТРИЧЕН ТРОТИНЕТ, ОСТАНАА 50-НА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ОД ГРАД СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе