Заев со честитка до ракометарите: Браво момци, гордост наша!

Објавено на 01.06.2019 во 22:55:48 часот | Македонија

Ракометарите од Вардар одат напред во финалето. Браво момци, гордост наша!, напиша на Твитер премиерот Зоран Заев откако ракометарите на Вардар направија неверојатен пресврт во Келн и ја победија силната Барселона со 29:27.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет