ВЕЛИЧЕСТВЕН ПРЕЧЕК НА ШАМПИОНИТЕ ВАРДАР НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ ПРЕД ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ФАНОВИ

Објавено на 04.06.2019 во 00:42:37 часот | Македонија

Оваа нација ептен ужива да слави победи, затоа што толку малку сме ги имале во минатото.

Вистинска еуфорија вечерва на плоштадот во Скопје, Вардарци пречекани пред десетици илјади фанови!

Линк до пречекот со фото галерија и видео на порталот ГОЛ.МК

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет