ШОКАНТНО, ЛУПЕВСКА НЕ САКАЈЌИ ЈА ОТКРИ ИЗМАМАТА: МИЦКОВСКИ ПРИЗНА ДЕКА МУ ГИ НАРАЧАЛ НА ГЕРО СТОРИИТЕ ЗА НАВОДНО РЕКЕТАРСТВО ВРЗ БИЗНИСМЕНИ ОД СТРАНА НА ВЛАСТА!

Објавено на 14.06.2019 во 09:09:29 часот | Македонија

Лупевска го праша Мицковски за тоа дали ги слушнал сториите за некаков рекет врз бизнисмени од страна на власта и некои медиуми, сторија која ја форсира Геровски на Плусинфо. Очигледно дека и Лупевска е дел од оваа организирана ПР операција против власта.

На ова Мицковски одговори дека он прв ја отворил оваа тема?!?! Со тоа се откри дека тој му ја нарачал на Геровски хајката и сториите?

Инаку ова не е прв пат да има уигран настап на ВМРО ДПМНЕ и Геровски. Во емисијата Мицковски повика на смена на Катица Јанева и нејзиниот тим поради нарушениот углед поради сториите во медиумите, а токму Геровски се растури од оцрнувачки и напаѓачки стории против специјалните обвинителки, од тоа како се облакале, кај искачале до каква музика слушале.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет