НЕВЕРОЈАТНО: УРЕДНИК НА МЕДИУМ ГО УЦЕНУВАЛ ЗАЕВ СО МИНИСТЕРСКО МЕСТО/ СОВЕТНИЧКО МЕСТО ВО КАБИНЕТОТ, СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ МУ ЈА СРУШИ ВЛАДАТА АКО НЕ ГО ДОБИЕ ВЕТЕНОТО!!!

Објавено на 17.06.2019 во 12:41:56 часот | Македонија

Од добро упатени извори, Мактек дознава дека многу познат уредник на портал а до скоро и на весник, со прекар кој се римува со СЕРО, го уценувал премиерот Заев да му биде или министер за информации или пак главен советник за ПР.

Тој дури давал насоки дека ќе се задоволи и без формална титула се додека Заев го смета за главен советник за широк дијапазон на прашања, а тоа е кадровска политика, меѓународна политика, домашна политика, економска политика итн итн...

Со други збровои, СЕРО барал тој да биде де факто премиер, а Заев да биде само портпарол на владата, да се слика пред камери.

Како закана, СЕРО со години му покажувал заби на премиерот, преќутно праќајки му закана дека ќе му ја сруши владата во партнерство со екс шеф на голема невладина чие име се римува со МЛАДЕ!

Интересно е што сета оваа понуда и закана кон Заев била упатена индиректно, преку системот СЕТИ СЕ СНАО, преку колумни, фб статуси, критики, мрчења требало да се предизвика Заев сам да му текне каде е провлемот и како треба да се реши.

Ова било направено за да премиерот не може да го обвини уредникот директно за уцена или па ако биде обвинет, уредникот да се прави наудрен и паднат од марс, демек нема врска, лошо бил разбран.

Заев на ова одговорил со игнорирање и со молк, што го разлутило СЕРО па откако со месеци чекал понудата да му се реализира и откако видел дека од тоа ништо не бидува, ги понудил своите услуги на лидерот на ВМРО ДПМНЕ и на еден моќен олигарх кој е обвинет од СЈО но и еден олигарх кој има голема телевизија, па од тројцата добил договор да биде главен уредник на телевизијата, да добие кеш од олигархот обвинет од СЈО, сума од 80 000 евра и плус ветување од Мицковски дека ќе биде министер за информации во новата влада на ВМРО ДПМНЕ.

За возврат СЕРО се нафатил да креира лажин скандали и афери за СЈО и владата, да ги оцрнува министрите и владата и да ја руши 1 ТВ на Боки 13-ка си измислени приказни за рекетирање и криимнал.

Веќе серијалот почна да оди деновиве на неговиот портал каде без никакви докази, документи, сведоштва на луѓе со име и презиме, туку тотално со РЕКЛА КАЗАЛА, чув-начув се оцрнуваат бизнисмени, газди на телевизии, политичари итн итн само како одмазда кон Заев и СДСМ!!!

Главни мети на оваа операција се трите столба кои се рак рана за ВМРО ДПМНЕ: СЈО, 1 ТВ и СДСМ!

СЈО е масакрирано дека дава бомби на рекетари кои рекетираат бизнисмени, со ова се омаловажува институцијата и персонално се масакрираат специјалните обвинителки кои веќе подолго време се цел на обработка на овој уредник кој ги навредува и каква музика слушале, демек биле прости селанки?!

1 ТВ на Боки е масакрирано како некаква мафоијашка медиска испостава на СЈО и СДСМ за рекет врз бинисмени и политичари?!

СДСМ е масакриран како неспособен, мрзлив, некадарен, склон кон криминал и неработење.

Зоран Заев е пак масакриран како некадарен, несериозен, со лоши советници, изгубен, со мал капацитет, со слаб интелект, провинциски ситен изгубен шарлатан без визија без осет без капацитет да биде државник и голем лидер....

Она што сега е нејасно колку во ова има вмешано прсти и Бранко Црвенковски, затоаш то тој би имал бенефит од оваа операција и е многу близок со СЕРО. А Наташа Савова, најблиската соработничка на Бранко е сега најблиска на овој олигархот обвинет од СЈО кој е дел од оваа зделка и операција.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет