РАДМИЛА РАСПАЛИ ПО ТАЛИБАНЦИТЕ: ВМРО ДПМНЕ прави паника што 12 недели ќе доцнел стартот на преговорите, а тие 12 години не оставија на клупа на чекање!

Објавено на 18.06.2019 во 15:05:37 часот | Македонија

- Креваат врева што 12 недели ќе доцнел стартот на преговорите со ЕУ, а тие 12 години не оставија на клупа и бевме слепо црево  во Европа, ама тоа е ВМРО ДПМНЕ и се е можно!

Вице премиерката Радмила Шеќеринска на Телма.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет