ЗАЕВ ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА: Многу сум задоволен од работата на Тевдовски, но го сменив и седнав во неговата фотеља затоа што ќе следат проекти и одлуки кои бараат човек со многу голем политички капитал кој ќе ги издржи сите притисоци од јавноста и поединци

Објавено на 25.06.2019 во 21:47:59 часот | Македонија

- Тевдовски работеше одлично, некои од неговите проекти овозможија да можеме да воведеме минимална плата зголемена социјална помош, детски додаток за 70 000 деца итн итн... Само сакав да го засилам министерството за идните одлуки и проекти кои ќе бараат личност со многу поголем политички капитал за да одолее на пречките и отпорот на јавноста и поединци.

Премиерот Заев за смената на Тевдо Данска.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет