МАФИЈАТА ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ: ОРЦЕ КАМЧЕВ ПРЕКУ СВОИТЕ МЕДИСКИ ЗАГАРИ НАРАЧА ПР БОМБАРДИРОВКА, СЕГА ГО ПРАВАТ ЖРТВА НА СЈО?!?!

Објавено на 15.07.2019 во 22:28:27 часот | Македонија

Во комична колумна, уредникот на Плусинфо го користи денешното апсење на Боки 13-ка за да ја сврти приказната тотално наопаку, па сега од Орце Камчев се прави невина жртва на СЈО?!?!

Демек, Катица Јанева во договор со Боки 13-ка го измислила случајот ИМПЕРИЈА за да му извлече пари на бизнисменот Орце Камчев?!?!

Сега Орце испадна невин чист бизнисмен?!?!?! Замислете главниот пајташ на Сашо Мијалков, кој за 12 години режим на ВМРО ДПМНЕ од газда на кофекција и продавници за патики стана газда на болници во цел балкан, весници, хотели, банки, фарми, центри за дијализа, ресторани....

Е ова е превише дури и за македонското новинарство. Орвел гомна да јаде!!!

Загарите на Орце немаат објаснување, ако тој бил чист зошто се согласил да даде 1,5 милиони евра на Боки 13-ка?

Тоа што Боки успеал да го зафркне и да му земе пари со лажно ветување сега се користи како заговор дека СЈО е мафијашка рекетарска банда?!?!

Со ова се сака да се помогне да се уништат сите процеси против мафијата во земјава кои се најдоа на жесток удар на СЈО!!!

Инаку во својата колумна, Геро признава дека Орце му ја нарачал хајката против Боки 13-ка како одмазда за пропаднатиот дил, но Геро тоа го преставува како повик за спас на Орце од мафија која сакала на правдина да го пикне во затвор?!?!

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет