ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ГРУЕВИЗМОТ: ПЕНДАРОВСКИ ЈА ОСУДИ ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ!

Објавено на 15.08.2019 во 13:40:20 часот | Македонија

- Такви изјави се недозволиви за нас како највисоки носители на државни функции, разбирам дека премиерот е под жесток притисок и му се случило да згреши, но сепак тоа е за осуда и тоа го направија сите невладини и здруженија на новинари.

Ова утрово во изјава за Гласот на Америка го изјави претседателот Пендаровски. Ова е прв пат во историјата на оваа земја претседател да осуди премиер иако се од иста партија. Значи сепак ОДИМЕ НАПРЕД!!!

Ние во Мактел не се согласуваме со оваа постапка на Пендаровски, но сепак се радуваме што Пендаровски има храброст да јавно го осуди премиерот, тоа е добар знак дека имаме претседател на кој ако загусти може да се ослониме, и тоа е доста охрабрувачки момент во целава приказна.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет