ЈАНЕВА НЕ Е СМЕСТЕНА ВО ХАШКОТО ОДДЕЛЕНИЕ ЗА ДА НЕ СЕ СРЕТНЕ СО БОКИ 13

Објавено на 22.08.2019 во 11:24:35 часот | Македонија

Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение на затворот „Скопје“ во Шутка, бидејќи таму повеќе од 30-денови се наоѓа Бојан Јовановски познат како Боки 13 кој е осомничен во истиот случај каде е и Јанева.

Управата на затворот за „А1он“ вели дека тоа е стандардна процедура на постапување. Оттаму додаваат дека здравствената состојба на Јанева е третирана според прописите кои затворот ги има, не коментирајќи дали таа има нарушено здравје.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет