Тортевски: За 5.000 евра мебел не треба притвор, туку Демир Хисар

Објавено на 23.08.2019 во 17:55:16 часот | Македонија

Не стивнуваат реакциите на јавноста за сумата за која е приведена и осомничена специјалната обвинителка Катица Јанева -од милионските цифри, до мебел вреден не повеќе од 5 илјади евра.

И адвокатот Александар Тортевски се огласи на „Твитер“ за денешните случувања.

Ако навистина земала мебел за 5.000 евра не треба во притвор. Право во Демир Хисар нека ја носат, пишува тој.

 
 

Ако навистина земала мебел за 5.000 евра не треба во притвор. Право во Демир Хисар нека ја носат.

 
84 people are talking about this

 

 

loading...

 

Македонија

Свет