ГО ГЛЕДАТЕ ЛИ ВАЛКАНИОТ ПЛАН ЗА РУШЕЊЕ НА ВЛАДАТА?! СО ЛАЖНИ ВЕСТИ КУРТОНСКИ КУЧИЊА ЌЕ КРЕИРААТ ХИСТЕРИЈА ДОДЕКА ДОБИВААТ ЗАШТИТА ОД ПРОДАДЕНИ АВТОРИТЕТИ КОИ ДЕМЕК ШТИТАТ ИСТРАЖУВАЧКО НОВИНАРСТВО!!!

Објавено на 25.08.2019 во 11:24:58 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Ударната тупаница за рушење на режимот ќе биде Ацо Мечка ЦИА од Инфомакс!!! Не Геро, не Миленко, не Латас, не Горан куртон Алфа, не Васе Хефталица, дури не и Златев, туку Ацо Мечка ЦИА од Инфомакс, портал кој дури нема ни стандард фонт ни стандард формат, буквално изгледа како сајт на некоја терористичка муџахединска организација од Либан!

Значи толку се фактите и доказите ШУПЛИВИ што мораше на овој грев да му се даде задачата да ја руши владата, додека сите останати продадени авторитети ќе му го штитат грбот, демек штитат истражувачко новинарство?!?!

Овој секој ден ќе излегува со луди клевети дека Заеви се поврзани со трговија на човечки органи или украдеин бебиња од мајкина цицка, а штом Заеви ќе се заканат со тужба, сите ПРОДАДЕНИ АВТОРИТЕТИ кои гледаат интерес владата да падне ќе рипнат во однбрана на АЦО ЦИА МЕЧКА ИНФОМАКС!!!

Демек, Ацо е будала, но и будалата има право да лупета?!?!

Пазете, овде не станува збор за колумни каде Ацо анализира па обвинува дека Заеви се нечисти, Заеви се закана, ова она, не, овде станува збор за измислување на ФАКТИ кои потоа треба да се цел на анализа?!

Значи овде не спориме со тоа дали Ацо Циа Мечка има право слободно да мисли и логицира и анализира и збори, туку дали има право ДА ИЗМИСЛУВА ФАКТИ И ДА ГИ ПРОДАВА НА ЈАВНОСТА КАКО ТОЧНИ ВИСТИНСКИ ФАКТИ?!?!

Он ако сака нека напише 100 колумни во кои ќе каже дека власта на СДСМ е катастрофа, одродничка, мафијашка, ваква таква, но НЕМА ПРАВО ДА ИЗМИСЛУВА ФАКТИ!!!

Кога јас плукав по Груевци 10 години, јас имав ТОЧНИ ФАКТИ кои сите ги знаевме!

Сите знаевме за затворањето на А1, за убиството на Мартин Нешковски и обидот да се скрие тоа убиство, за упадот во собрание на крвавиот понеделник, за местенката на Љубе Бошковски, за фирмите на Сашо Мијалков кои беа пред очите на јавноста, па неговата агенција СГС имаше залепено лепенки на сите патарини и на сите школи тоа беше пред очите на целата јавност, империјата на Орце Камчев се ширеше пред очите на целата јавност, тој правеше пресови не беше тоа спорно?!?!

Значи фактите за тоа колку власта на Грујо беше лоша беа пред очите на сите нас, не беа спорни, забеганоста на Скопје 2014-та, тонењето на државата, тепачките на Кале, стопираниот пат кон НАТО и ЕУ, ниските плати, иселувањето, скандалите, аферите, смешниот инцидент на Диме Спасов, па потоа настаните на 27-ми, итн итн, бомбите на Заев, сето тоа НЕ Е СПОРНО КАКО ФАКТ и потоа од тука натаму сите новинари бираа кој пат ќе го фатат, ќе ја штитат диктатурата ќе работат за неа или ќе ја рушат?!

Но овде не збориме за таа дилема, овдер збориме за ИЗМИСЛУВАЊЕ НАСТАНИ И АФЕРИ за потоа да се деси моментот кога сите ќе треба да одлучиме дали ќе го рушиме Заев или ќе го помагаме?! РАЗБИРАТЕ ЛИ КОЈА Е РАЗЛИКАТА ОВДЕ?!?!

Не се работи за СЛОБОДА НА МИСЛЕЊЕ И ДЕЛУВАЊЕ, туку за СЛОБОДА ДА СЕ ЛАЖЕ?!?! СЛОБОДА ДА СЕ КРЕИРААТ ЛАЖНИ ВЕСТИ?!?!

Дали ви е јасно за што зборуваме овде?! Обидот на некои ПРОДАДЕНИ ШУПЦИ да го престават Ацо Циа Инфомакс како некој борец за слобода и вистина кој сега е ОПРЕСИРАН од власта е комедија и трагедија и ЗАМЕНА НА ТЕЗИ И ФАКТИ!

Он е НАПАСТ КОН СЛОБОДАТА И ВИСТИНАТА И ФАКТИТЕ! ОН САКА СО ЛАГИ ДА ГИ ВРАТИ ВМРО ДПМНЕ И МАФИЈАТА НА ВЛАСТ ЗА ПОТОА СО ЛАГИ ДА ВЛАДЕАТ УШТЕ 10 ГОДИНИ!

РАЗБИРАТЕ ЛИ НАРОДЕ ШТО НИ СЕ СЛУЧУВА ВО МОМЕНТОВ?!?!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија