ШТЕРЈЕВ ГИ ИЗВАДИ ОД ПАМЕТ МАФИЈАТА И ВМРО ДПМНЕ: Има законска опција за в.д. шеф на СЈО

Објавено на 30.08.2019 во 11:50:36 часот | Македонија

Доколку отпочнатата постапка за разрешување на Јанева продолжи со предлог за разрешување од Собранието и заврши со финална одлука на Советот, има законска опција за поставување вршител на должност шеф на Специјалното јавно обвинителство. Ова денеска го повтори претседателот на Советот на јавни обвинители, Коле Штерјев, кој сепак потенцира дека предуслов за тоа е Јанева да биде разрешена, пренесува 360 степени.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет