(ВИДЕО) ДАЧИЌ ПРОДОЛЖУВА СО ГАФ - ДИПЛОМАТИЈАТА, ПО КУРЦ И БОЈКО, НА РЕД ДОЈДЕ АМЕРИКАНСКИОТ ДИПЛОМАТ ПАЛМЕР ЧИЈА ЖЕНА Е СО СРПСКО ПОТЕКЛО

Објавено на 04.09.2019 во 22:40:49 часот | Забава

- Од Палмер не очекувам ништо, ама многу очекувам од жена му!

Ова го кажа Дачич на самитот во Блед, Словенија. Сопругата на новиот американски дипломат задолжен за балканот, Метју Палмер е со српско потекло.

Линк до видеото, овде.

Пред ова тој ги обвини Косоварите дека сакале да влезат во Интерпол СВИРАЈЌИ КУРЦУ, мислејќи на лобирањето на тогашниот австриски премиер, Себастијан Курц, а по неколку месеци му рече на Бојко Борисов да заќути и да не им дели лекции на Шпанците за нивниот однос кон Косово, што го разбесни Борисов.

 

 

loading...

 

Забава

Македонија