МРТВА ТРКА МЕЃУ МИЛЕНКО И ЗЛАТЕВ ЗА ТОА КОЈ ЌЕ БИДЕ ПОГАДЕН КУРТОН, МАДА ЗА ТИТУЛАТА СЕ БОРАТ И ЕФТОВ И МИРКА И ПАНДОВ И АЦО МЕЧКА И ЕДЕН КУП ГАДОВЕ

Објавено на 16.09.2019 во 12:12:30 часот | Македонија

Статус на Љупчо Златев:

Од утре Фатиме Фетаи повторно ќе се буди со песната на ранобудниот петел од Боговиње.

Повторно ќе се врати во субмисивна позиција пред традиционалниот националистички патријархат.

За жал, пропадна уште една “икона”.

Од урбаниот живот на Фатиме ќе и останат само спомени, спомени проследени со стихови од нејзиниот омилен Аца Лукас.

Нема да може ни да пие од тага, затоа што таму во Боговиње за пиење жените ги тепаат…

Всушност, Фатиме ќе се врати онаму каде што припаѓа, а нејзините протагонисти од политичката левица, ќе жалат што нам не ни ја наметнаа нејзината малограѓанштина.

Наскоро, кога двајца комуњари на пиво ќе евоцираат спомени, муабетот за неа ќе почнува како бајка, “Си беше еднаш една Фатиме…”.


Значи овој човек глуми новинар а не се срами во ширењето омраза на оние кои бркале мафијаши кои покрале цела држава. Ваква брутална симпатија за мафијата и криминалците кои и го плаќаат ова гомно, тоа е нешто неверојатно, ваква дрскост немало ни во времето на Ал Капоне во Чикаго или на нарко босот во Колумбија, Пабло Ескобар, вакви отворени симпатии од луѓе на јавната сцена кои отворено се ставени во заштита на кримосите, брука!!!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет