(ВИДЕО) ОД ГРУЈО НАУЧИЛ ДА ЛАЖЕ КАКО МИНХАУЗЕН: Мицкоски се демантира самиот себе за добивањето датум за преговори

Објавено на 16.09.2019 во 13:38:51 часот | Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на гостувањето во “360 Степени” на Алсат-М, тврдеше дека никогаш не кажал дека додека Заев е на власт нема да добиеме датум за преговори. Но дали е така, погледнете во видеото, поточно, што кажа Мицкоски на средба со граѓаните на Крива Паланка, а што сега во “360 Степени”.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет