ЕУФОРИЈА: Македонија ја забележува првата победа на ЕП во одбојка!

Објавено на 17.09.2019 во 09:32:35 часот | Спорт

Историјааааа! 🏐🇲🇰

Македонија ја забележува првата победа на ЕП во одбојка!

Македонија 3:1 Белорусија

Браво момци, лавовска игра, срце на терен!

 

 

loading...

 

Спорт

Македонија