БОМБА НА ТОРТЕВСКИ НА ТВ 24: Шамарите во Центар не беа за црквата, туку за хотелите Мериот, Ибис и Солун за кои Мијалков, Камчев и Здравев платија комуналии од 1 евро!

Објавено на 18.09.2019 во 20:00:18 часот | Македонија

- Не беше црквата причина за шамарите во Центар и целото насилство туку во позадина се биеше битка за хотелите Ибис, Мериот и Солун за кои Мијалков, Камчев и Здравев платија комуналии по едно евро наместо милиони евра колку што треба за такви локации!!!

Адвокатот Александар Тортевски во Отворено на ТВ 24.

Мактел тука би додал и за објектот ПАНОРАМА каде на Водно се изградија хотели и станови и апартмани со поглед на Скопје и кои се продаваа по многу висока цена за квадрат.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет