БРАВО ГРАД СКОПЈЕ, ЗВУЦИТЕ НА ЧАРШИЈАТА БЕШЕ ОДЛИЧНА ЗАБАВА!

Објавено на 19.09.2019 во 15:12:15 часот | Македонија

ЗВУЦИТЕ НА ЧАРШИЈАТА 🎶

Градоначалникот Шилегов вчеравечер во Старата скопска чаршија присуствуваше на традиционалната манифестација „Звуците на чаршијата“. Шилегов на бројните посетители им посака да уживаат во богатата музичка и културно уметничка програма што ги нуди оваа мултимедијална и мултикултурна манифестација во срцето на Скопје.

Голем број концерти, изложби, фолклорни настапи, поезија, филм, ликовна колонија и презентација на стари занаети се дел од богата програма на овогодинешното 13 издание на „Звуците на Чаршијата“. 🎶

👉 Манифестацијата е во организација на Културно-информативниот центар (КИЦ), а се реализира со финансиска поддршка од Град Скопје.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет