Кировски: Опозицијата малку да има осет – Денешниот протест им го предводи осуден криминалец – за финансиски криминал кој ја призна вината

Објавено на 26.09.2019 во 22:35:54 часот | Македонија

Фејсбук статус на Атанас Кировски, уредник на Телма:

Опозицијата малку да има осет, да не прави самата пародија од -инаку фината идеја за одбрана на правото на новинарите. Денешниот протест им го предводи осуден криминалец – за финансиски криминал кој ја призна вината. Згора на тоа, во малкуте луѓе на протестот- присутен е дечкото од УМС на ВМРО-ДПМНЕ кој плукаше новинари -заради тоа што размислуваат поинаку од неговата партија. И потоа некој треба да верува дека се залагаат за принципи. Притоа, оние кои денес протестираа, му се ситеа на колегата Кежаровски кога го апсеа и влечкаа по затвори и судови. Во целата папазјанија која ја прават, и да сака човек да поддржи новинарски права како принцип -не може !

 

 

loading...

 

Македонија

Свет