Јебеш таква новинарска кариера ако може да ја уништи Љупче Златев со лажна вест и брутална закана до газди на фирми

Објавено на 02.10.2019 во 00:59:47 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Денеска објавивме фотка од Љупче и неговата женска и објавивме фб разговор меѓу нив кој е доста ок, он ја вика на состанок она прифаќа.

Малце е смешно што тоа го прават на фб јавно пред сите, но сепак ништо страшно. Насловот беше дури и пофалва за Љупче го нарековме новинариште и фраер.

Он пак на тоа врати со брутална закана дека ќе ги напаѓа сите газди на компании кои ќе се рекламираат на Мактел затоа што наводно била навредена девојка му?!?! Како навредена, дека кажавме дека му е женска?!?! Тоа ли е навредата за неа?! 

Нити ја коментиравме како изгледа нити ништо, каде виде Љупче навреда?!

Да бидам искрен, во еден момент мислев да му се извинам на гомното, но после си реков, јебеш Сале таква новинарска кариера ако успее еден Љупче Златев да ти ја уништи и да те клекне на колена со лажно глумење жртва и со брутална закана до газди на големи фирми.

Ако дошло до тоа мојата каеиера и порталот Мактел кои преживеавме 5 брутални години под Грујовата харанага и ќотеци сега во Заево време да зависат од лудакот Љупче Златев, тогаш оваа кариера и баш и не вреди да се брани јеботе бог те јебо.

Ајде Љупче, опали брате!

 

 

* реклами:

loading...

 

Колумни

Македонија