(ВИДЕО) Јанчев: За 2 години реализиравме 100% од предизборната програма

Објавено на 08.10.2019 во 19:58:07 часот | Македонија

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, денеска на седница на Советот на градот соопшти дека изборната програма во првите две години од мандатот е целосно реализирана.

Тој информира дека во наредните две години граѓаните ќе ги одредуваат приоритетите за комунална изградба и напомена дека согласно успесите на фудбалскиот клуб „Тиквеш“, Владата одвоила 13 милиони денари за реновирање на стадионот во Кавадарци.

Видео: КТВ Телевизија

 

 

loading...

 

Македонија

Свет