ПАНДОВ ЗА 24 АНАЛИЗА: БРЗИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ Е РЕШЕНИЕ, ЗА ЗЕМЈАТА ДА СЕ ВРАТИ НА СТАРИТЕ ДОБРИ ПАТЕКИ ОД ГРУЕВИЗМОТ

Објавено на 17.10.2019 во 18:24:28 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Foto

Пандов истакна дека ние како земја припаѓаме во Европа, но добредојдени се странските инвестиции од земјите кои не припаѓаат на Унијата.

„Јас преку ЕУ ги препознавам стандардите, но 90% луѓето го доживуваат датумот и идното членство дека ќе земаат поголема плата“ - рече Пандов.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Оваа влада ако има доблест треба кога ќе се вратат од Брисел, да излезат пред народот и да кажат дека главната цел за која го добиле мандатот, не ја постигнале“.

Тој е за брзи предвремени парламентарни избори, зошто се останато е губење на време и расправии кои од понеделник би биле пожестоки во медиумите. Минус за Заев, според Пандов е привлекувањето на странските иневстиции.

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пандов потенцираше дека години наназад добиваме препораки и ни било предочено дека треба да смениме многу работи, вклучувајќи и името. Тој тврди дека сега имаме покорумпирана и покриминална влада и од времето на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

Пандов рече дека и францускиот амбасадор Кристијан Тимоние му поднесувал извештаи на претседателот Макрон за сите грешки кои се случувале во државата.

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тоа е планот на ВМРОВЦИТЕ, да се врати земјата во Груевизмот.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет