ЧЕСТИТКИ ЗА БРАЌАТА ХРВАТИ: Хрватска доби зелено светло за влез во Шенген зоната

Објавено на 24.10.2019 во 11:07:31 часот | Балкан

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Европската комисија ѝ даде на Хрватска зелено светло за влез во Шенген.

Одлуката би требала да биде објавена денеска, јави „Блумберг“, повикувајќи се на извори од Брисел.

 

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

За одлуката ќе расправа и Советот на Европа.

Претходно, хрватските европарламентарци ја повикаа ЕК да ја потврди подготвеноста на Хрватска за Шенген.

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Балкан

Македонија