ЗОРАН ЗАЕВ ОД МУРТИНО, СТРУМИЦА, ПОЛИТИЧКО ЗОМБИ КОЕ 10 ГОДИНИ ОДБИВА ДА УМРЕ ИАКО Е БРУТАЛНО ГАЃАНО СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА И НУКЛЕАРКИ

Објавено на 31.10.2019 во 16:30:25 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дали ја приметувате драги мои таа брутална црна кампања овие денови против премиерот Зоран Заев? Се ловат сите негови гафови, вербални лапсузи за да се прикаже како многу ниско интелигентен глупак.

Ова е само последн од безбројте обиди тој политички па и физички да биде убиен. И тој пак и пак ќе се спаси и ќе се пробие низ огнените јзиции и тешка артилериска паљба, како некое зомби од Муртино ќе живее и понатаму ќе јаде живи мафијаши и вмровски неранимајковци!

Секако тезата дека Заев е глуп е САМОУБИСТВО за ВМРО ДПМНЕ, ако е Заев глуп тогаш што нив ги победил и тоа на централно и локално ниво значи они се УШТЕ ПОГЛУПИ ОД НЕГО?!?!

А штом земеме и дека ги победуваше и 10 години во Струмица, тогаш значи дека ВМРОНИТЕ СЕ РЕТАРДИ ТЕШКИ?!?!

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Но секако, тоа е работа на секоја опозиција, да пука со се што може и да се обиде политички да го убие противникот, но овој пат си имаат работа со политички ТЕРМИНАТОР!

Што не преживеа Зоки Заев, 10 години диктатура, местенка за ГЛОБАЛ, местенка за ПОТКУП, местенка за ПУЧ, обид за убиство во собрание на 27-ми април, потоа бојкот на референдумот со што се обидоа да му го закочат клучниот политички проект, договорот од Преспа а сега се обидуваат да легнат пред багерот кој гази накај ЕУ. И се чини за момент успеаја.

Во меѓувреме цело време го гаѓаат со отровни стрели дека наводно е криминалец, глупак, предавник, изрод, но ништо од тоа не им успеа.

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Заев се покажа и чесен и транспарентен и демократа и патриота и државник и реформатор и европски и светски ценет лидер на една мала земја која е како еден кварт во Њујорк, Лондон, Париз, Пекинг, Берлин...

Долго време ќе трае битката и обидот Заев да биде ликвидиран политички секако, но тој е речиси непобедлив и се додека трае таа негова жилавост државата ќе оди напред, Мицковски ќе треба сериозно да не убеди дека ВМРО ДПМНЕ е променета партија и дека се кае за злоделата на Груевизмот и да покаже и на дело дека тоа е така, како прво со тоа што ќе престане да биде НАЦИОНАЛ ПОПУЛИСТ; тоа што беа сите лидери на ВМРО ДПМНЕ 30 години уназад!

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

* реклами:

loading...

 

Колумни

Македонија