КРИМИНАЛНИТЕ БАНДИ СЕУШТЕ ВЛАДЕАТ ВО 2 МИЛИОНСКИОТ БЕЛГРАД: Среде Белград застрелан лидерот на навивачите на Партизан

Објавено на 02.11.2019 во 12:18:46 часот | Балкан

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Во близина на бензинска пумпа во Врачар,Белград вечерва е застрелан 37-годишен маж со два куршуми во глава.

Како што неофицијално дознава Курир.рс, станува збор за кик-боксерот Љубомир Марковиќ Киќи, кој бил и лидер на навивачите на Партизан, а кај него исто така било пронајдено оружје.

Силни полициски сили се сѐ уште на терен, а блокиран е целиот крај и околината во потрага по убиецот, информираат српските медиуми.

Како што пишуваат тамошните медиуми, испукани биле 8 куршуми. Марковиќ се обидел да му избега на убиецот трчајќи кон блиската бензинска пумпа каде паднал погоден, а потоа убиецот му пришол и му испукал уште еден куршум во глава.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Балкан

Македонија