БОКИ ДРЖИ СЕ БЕ БРАТ ПА И ОД ЗАТВОР СЕ ИЗЛЕГУВА НЕ Е КРАЈ НА СВЕТОТ: Од стрес му откажал едниот бубрег, животот му е во опасност!

Објавено на 13.11.2019 во 23:01:45 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Бојан Јовановски, познат уште како Боки 13 може да умре за 15 минути. Му откажал левиот бубрег, изјави за „Слободен печат“ адвокатот на Јовановски, Сашо Дуковски.

Јовановски, но и неговиот адвокат од судските власти бараа затворскиот притвор да му биде заменет со домашен, токму поради нарушеното здравје, но тоа барање беше одбиено. Адвокатот вели дека секој ден здравствената состојба му се влошува. 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Фактор се обиде да ја потврди информацијата, но Дуковски не е достапен. 

Боки 13 е во притвор веќе неколку месеци за случајот „Рекет“. 

 

 

loading...

 

Македонија

Свет