ДРАМА ВО СРБИЈА: Балашевиќ доби инфаркт, Вучиќ во болница поради аритмија!

Објавено на 16.11.2019 во 10:50:10 часот | Македонија

 
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Поради проблеми со срцето, српскиот претседател, Александар Вучќ, доцна синоќа е примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија.

Веста утрината ја објавија српските медиуми.

Нема детали за неговата моментална состојба и дали здравствените проблеми се сериозни или се работи за замор.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Музичарот Ѓорѓе Балашевиќ (66) го откажа распродадениот концерт во Крагуевац поради здравствени проблеми. Неговата ќерка Беба Балашевиќ ги објави вестите на социјалните мрежи. „Блиц.рс“ пишува дека пејачот имал срцев удар и во моментот е на Институтот за кардиоваскуларни заболувања во Сремска Каменица, каде што бил хоспитализиран.

 

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Почитувани жители на Крагуевац и преостанатата екипа која вечерва би дошла на концертот… Жал ми е што ве известувам дека вечерашниот концерт е одложен… Животот понекогаш прави планови без нас и очекува да го разбереме тоа… Здравјето е во секој случај е она што е најважно“, напиша ќерка му.

„Ѓоле вели дека ќе донесе лекарско оправдување ако е потребно, но јас се сомневам дека тоа ќе го побарате. Сè ќе биде во ред за неколку дена, па продолжуваме понатаму… Ве молиме за разбирање и трпение, ќе го објавиме точниот датум на новиот концерт за неколку дена сè додека сè не си дојде на свое место. Наши сме си “, додаде таа.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет