Честитка од премиерот Заев по повод Денот на албанската азбука: Заедно растеме, учиме, се развиваме, 111 години

Објавено на 22.11.2019 во 15:16:40 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Премиерот Зоран Заев денеска на својот профил на Фејсбук објави видео честитка до припадниците на албанската етничка заедница во Република Северна Македонија по повод одбележувањето на 22 Ноември – Денот на албанската азбука.

– Заедно растеме, учиме, се развиваме, 111 години. Честит Ден на албанската азбука!, се наведува во придружниот текст на видео честитката на Заев.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет