СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ГО ПРИМИ МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ НА ГРЦИЈА: Договорот од Преспа е историски исчекор на балканот!

Објавено на 26.11.2019 во 13:42:34 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stevo Pendarovski
 
Пријателска средба со @NikosDendias , МНР на Република Грција. Преспанскиот договор е историски чекор што ја демонстрира посветеноста за развој на добрососедски односи и соработка, преку кој отпочнавме ново поглавје во нашето европско и евро-атлантско партнерство.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет