ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН: Напаѓачот е убиен, најмалку една од жртвите кои биле избодени починала има повеќе ранети

Објавено на 29.11.2019 во 18:18:10 часот | Свет

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

На сликата погоре е еден од цивилите кои го совладале напаѓачот кој потоа е застрелан и убиен од полицијата.

При нападот најмалку еден минувач е узбоден до смрт има повеќе повредени.

Вестите сеуште пристигаат за деталите околу нападот.

 

 

* реклами:

loading...

 

Свет

Македонија