БОМБА НА РУСКОВСКА: Очекував сите обвинети да признаат вина не само Зоран Милевски!

Објавено на 03.12.2019 во 14:49:28 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Очекував не само Кичеец туку и другите двајца да признаат вина. Се знам со мајка му на Боки уште од основно школо затоа што сме школски другари, но со Боки не знам лично. Катица ја изневери довербата на народот, од алчност се вплетка во мрежата на Боки 13-ка и имаме многу докази и тоа ќе го докажеме. Засега не знаеме каде се парите од торбата и се надеваме дека ќе ги најдеме многу бргу.

Вилма Русковска пред новинарите по првиот ден од судскиот процес Рекет.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет